Povjerenstvo za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji - Sportom protiv nasilja u obitelji

Slika korisnika Branka Polić
Branka Polić 7 travnja, 2022 - 23:21

U okviru Distriktualnog Povjerenstva za prevenciju nasilja i očuvanje obitelji, a za Regiju Jug "Sportom protiv nasilja u obitelji", u hotelu Park u Splitu LC Marjan organizirao je izvrsna predavanja. Predavačice su bile psihologice: Jelena Burazin (ravnateljica Dječjeg doma Maestral), Irena Mišetić (dr.sc.spec. kliničke psihologije, KBC Split) i socijalna radnica Ivana Žižić (KBC Split). Teme su bile međuvršnjačko nasilje, dijete kao žrtva obiteljskog nasilja i prepoznavanje nasilja u obitelji. Skupu se obratila i zamjenica pročelnice za zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije Helena Bandalović te izvjestila o programima za djecu i mlade u Županiji koji su namijenjeni upravo prevenciji nasilja. Predavanja su bila stručna, zanimljiva i nadasve poučna. Posjećenost je bila izvrsna, i od strane članova drugih Lions klubova, sportaša invalida i prijatelja, kako u živo tako i na ZOOM-u.