Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja – Svečanost ulaska Republike Hrvatske u Europsku Uniju

LionsHR Adminis... 10 srpnja, 2013 - 16:13

Lions District 126 Hrvatska – „Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja“ svečanost ulaska Republike Hrvatske u Europsku Uniju želi obilježiti međunarodnom humanitarnom akcijom „I umjetnost nas povezuje“. Akcija će trajati od listopada do konca 2013 g. u suradnji sa Lions Klubovima Pula, Lions Klubom Kontesa Nera Zagreb i Lions Klub Zarja Maribor. Program će se moći nadopunjavati uključivanjem drugih Lions Klubova i donatora koji će se odazvati na planirani program – organiziranju u sva tri navedena grada gostujuću prodajnu izložbu slika umjetnika Ante Živkovića Fošar, Saše Petroševski Novaka i umjetnika iz spomenutih gradova s popratnim sadržajima. Međunarodna humanitarna akcija je posvećena trojici djece koja su proživjela najstrašnije nasilje u obitelji i smještena su u domovima u Zagrebu, Sisku i Osjeku. DND Ližnjan pokrenuo je humanitarnu akciju kojoj se priključujemo sa željom pomoći toj traumatiziranoj djeci da bi se ponovo spojila i omogućiti im toplinu doma na njihovom daljnjem životnom putu.

Da bi se postigao konačni cilj potrebno je puno angažmana, zato Povjerenstvo za sprečavanje mržnje i nasilja poziva i ostale Lions Klubove u Hrvatskoj i nozemstvu da se prikljuće ovoj humanitarnoj akciji u saniranju ovog beskrajno teškog i neshvatljivog nasilja u obitelji.

Radio Pula je obavijest o planiranoj akciji objavio 27.06. i 30.06.2013.g.

Vijest poslao:

Rozina Marija Milčić,

Zagreb, 8. srpnja 2013.g.