Povjerenstvo za borbu protiv mržnje i nasilja i fašnik u obrtničkoj školi za osobne usluge

LionsHR Adminis... 5 ožujka, 2014 - 14:32

I ove godine je 04. ožujka 2014.g. uspješno osigurana suradnja Povjerenstva za borbu protiv mržnje i nasilja sa Obrtničkom školom za osobne usluge Fašnik pod motom „Kreativnom umjetnošću ne dozvolimo da se pojave mržnja i nasilje“. Škola je formirala 10 natjecateljskih grupa, koje su se sastojale od modela, frizera, pedikera, kozmetičara te fotografa. Svaka grupa je sama odabrala osobu ili temu te ju je timski realizirala. Grupe su odabrale teme: Kleopatra, Avatar, Zombie Doll, Dama iz dvadesete, Kameleon, Luđak, Vještice, Zombie, Sneguljica i Charlie Chaplin. Ocjenjivački sud u kom je vodeću ulogu imala predsjednica Povjerenstva za borbu protiv mržnje i nasilja R. Milčić, mogao je pratiti rad svih grupa i na temelju prezentacije svake grupe odabrati najbolju prezentaciju. Organizator je bila opet članica Kontese Nere, Lionesa Zdenka Bošnjak. Na fotografijama su prikazani prvo nagrađeni Luđak, što nije ni čudo, jer su autori tako vjerno prikazali najčešća događanja u današnja vremena. Drugo mjesto osvojila je tema Dama Dvadesete a treće mjesto pripalo je grupi Kameleon.

Na kraju događanju predloženo je niz ideja, kako preventivno djelovati protiv mržnje i nasilja.