Posađeno 250 sadnica bijelih ruža u sklopu akcije "Put bijelih ruža"

Slika korisnika Dajana Gašo-Sokač
Dajana Gašo-Sokač 6 studenog, 2022 - 13:12

Završena je tradicionalna akcija „Put bijelih ruža“ koju članice LC Mursa  provode već dugi niz godina. Donacijskom akcijom ove je godine kupljeno 250 sadnica bijelih ruža i posađeno u suradnji s tvrtkom Unikom d.o.o. Riječ je o svojevrsnom međunarodnom projektu koji ima za cilj promicanje mira, poštovanja i ljubavi. U akciju su se uključili LC Vukovar, LC Waldinger i LC Osijek. Akciji se ove godine prvi put priključio LC Korzo iz Rijeke. Članice LC Korzo Rijeka njih 36 simboličnom kupnjom 36 sadnica pomogle su uljepšati osječku promenadu, a nagodinu započinju svoju priču i u Rijeci kreće sadnja bijelih ruža u sklopu akcije “Put bijelih ruža”. Do sada je  posađeno preko 1000 bijelih ruža pokrivačica na jednoj od najljepših šetnica u Hrvatskoj, osječkoj promenadi.