Posada LC Zagreb pobjednik XVI.Lions cupa - Regate Jedrima protiv droge

LionsHR Adminis... 13 travnja, 2014 - 20:33

U prelijepom akvatoriju Murtera i kornata polazeći iz Marine Hramina 11. i 12.04.održana je tradicionalna XVI. po redu Lions regata Jedrima protiv droge na kojoj je sudjelovalo 15 posada sa preko 130 učesnika.U posadama su sudjelovali i Lionsi iz LC Đakovo bratskog LC Pečuh iz mađarske ,a LC Šibenik su se pridružili iz bratskog kluba LC Domžale iz Slovenije.Na početku sudionike regate je pozdravio u ime Guvernerice 1.viceguverner Dario Bognolo.

U dva plova najbolja je bila posada LC Zagreb , drugo mjesto je osvojila ekipa LC Slavonski Brod , a treće posada LC Opatija.

Prve tri ekipe su dobile prelijepe statue stiliziranih jedara akademske umjetnice , a malu staklenu statuu za fenjer dobila je ekipa LC Sisak - LC Vinkovci.

Regata je održana u vrlo srdačnoj i prijateljskoj atmosferi kakva i priliči Lionsima uz večernja druženja uz klapu Stare prijatelje.

Regata je ostvarila i svoju osnovnu svrhu  - humanitarni karakter.Sva razlika sredstava po pokriću troškava bit će po već ustaljenoj proceduri biti raspodjeljena na 4 udruge iz naše 4 Lions regije koje imaju programe u borbi protiv ovisnosti.

Za uspješnu regatu najzaslužniji je Organizacijski odbor na Čelu sa PDG Franjom Sinkovićem,a velike zasluge i zahvalnost dugujemo i osoblju Marine Hramina i njihovoj charter kompaniji.

Svi sudionici su na kraju poručili VIDIMO SE NAGODINU: