Plivanjem do svjetlosti - Noć bazena

LionsHR Adminis... 28 travnja, 2014 - 13:31

Održano osmo "Plivanjem do svjetlosti"

U petak 25. i subotu 26. travnja na čakovečkim Gradskim bazenima "Marija Ružić" održana je humanitarna akcija "Plivanjem do svjetlosti". Riječ je o projektu čakovečkog Lions kluba "Zrinski" pokrenutog 2006. godine, a koji je od tada, uz jednu stanku, održava redovno svake godine. Akciju su prepoznali građani, mediji, javne osobe ali i susjedni Lions klubovi koji svojim sudjelovajem daju podršku.

Sudjelovalo je 211 plivača koji su ukupno isplivali 465 tisuća i 150 metara. Najviše je ove godine isplivala Kristina Turk sa 35 tisuća metara, drugu duljinu 27 tisuća i 500 metara isplivala je Sara Brajković, dok je treći bio Marko Zidarić sa 23 tisuće i 500 preplivanih metara. Zanimljivo je da je najmlađi sudionik ovogodišnjeg "Plivanja do svjetlosti" bio trogodišnji Žan Posavec, dok je najstariji bio osamdeset šestogodišnji Andrija Balog.

Akcija naravno ima dva aspekta. Uz promociju plivanja kao zdrave i rekreativne aktivnosti tu je i naravno humnitarni dio akcije. Od prihoda kotizacija i sponzora ove će se godine donirati čakovečkoj Knjižnici i čitaonici "Nikola Zrinski" za nabavku CD Playera Plextar za proširenj kutka za slijepe i slabovidne, Udruzi slijepih Međimurske županije Tomboy uređaj, te će se štampati turistički vodič grada Čakovca na brajici.

Tijekom trajanja akcije "Plivanjem do svjetlosti" po prvi puta je instalirana podvodna izložba fotografija poznatog fotografa Marjana Radovića u samom plivačkom bazenu pod nazivom "Pogled u plavo". Foto klub Čakovec prezentirao je tehniku podvodnog snimanja, a ZZJZ Međimurske županije tijekom akcije savjetovao je sudionike o zdravom načinu življenja.

U tehničko organizacijskoj provedbi akciju su potpomogli volonteri, članovi Čakovečkog plivačkog kluba i studenti Međimurskog veleučilišta.

Novina je u tome da je ovim projektom pokrenuti i širi projekt "Noć bazena" na području cijele Hrvatske sa željom da se u projekt uključi što veći broj bazena. Ove su se godine u "Noć bazena" ukljičili uz Čakovec, bazeni u Varaždinu, Koprivnici, Slavonskom Brodu, Sisku, Vinkovcima i Zadru.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji ovogodišnjeg projekta "Plivanjem do svjetlosti" i "Noć bazena"!

Darja Vidivić - voditelj projekta

Miodrag Novosel - idejni začetnik projekta "Plivanjem do svjetlosti" i "Noć bazena"

Gordan Vrbanec - predsjednik LC "Zrinski" Čakovec