Parone protiv nasilja

Slika korisnika Deborah Voncina Ivanić
Deborah Voncina... 22 studenog, 2023 - 11:56

LC Parone zajedno sa povjerenstvom za ravnopravnost spolova grada Cresa obilježili su Dan borbe protiv nasilja nad ženama.

Predavanje se održalo u dvorani Zajednice Talijana Cres uoči 25. studenog, Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.

Psihologinja Branka Sepčić, v.d. voditeljice Područnog ureda Hrvatskog zavoda za socijalni rad, objasnila je vrste nasilja i predstavila statističke pokazatelje nasilja na cresko-lošinjskom otočju, dok je terapeutkinja integralne tjelesne psihoterapije Jane Kramar održala predavanje "Što su toksični odnosi i kako ih prepoznati".

Uvodno su se skupu obratili predsjednik Gradskog vijeća i Povjerenstva za ravnopravnost spolova Robert Kučić te gradonačelnik Marin Gregorović, izražavajući zadovoljstvo velikim interesom za ovu temu.

Članica Povjerenstva i Predsjednica Lions Kluba Parone Lara Bressan Antonina istaknula je važnost prikupljanja donacija "Parone protiv nasilja" za zakladu Solidarna i njihov Fond za žene.