I ovoga ljeta u organizaciji Lions kluba Zadar - Zadar classic open air za obnovu koncertne dvorane

LionsHR Adminis... 26 lipnja, 2014 - 22:27

Lions klub Zadar nastavlja sa svojom akcijom „Trebamo i želimo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“. I ovoga ljeta organizira, lani ustanovljen festival Zadar classic open air  s ukupno 14 koncerata na otvorenom,  na Trgu Petra Zoranića.

Prvi je koncert već održan – nastupile su  Dina e Mel – Dina Bušić ( vokal ) i Melita Ivković (gitara), a do 3. rujna, uz njih će po dva koncerta prirediti Ante Jeličić trio – Ante Jeličić ( klavir ), Josip Marcelić (kontrabas ) i Mladen Sugar Marača ( bubanj ), Nela Šarić ( sopran ) i Blanka Aždajić Medić ( klavir ), Luka Stipanov ( gitara ), Ivan Andrijević ( klarinet ), Antonio Ivan Šangulin ( gitara ) i  Trio Anime – sopranistice Mia Domaćina,  Nela Šarić i Biljana Ivanović uz klavirsku pratnju Vjekoslava Babića. Riječ je o mladim, uglavnom zadarskim glazbenicima, ponajviše profesorima i nekadašnjim učenicima Glazbene škole Blagoje Bersa, sada studentima. Svima njima nastup na ovom festivalu pruža priliku za javnu promociju, početnu ili dodatnu afirmaciju.

Lionsima su, kao i lani, potporu pružili Grad Zadar i Turistička zajednica grada Zadra, a prihodi ostvareni dobrovoljnim prilozima tijekom koncerata,  namijenjeni su obnovi koncertne dvorane u Kneževoj palači, razorene agresorskim granatama na početku Domovinskog rata. Akciju za njenu obnovu LC Zadar provodi već drugu godinu, a njihovi im sugrađani daju veliku podršku. Svima je jako stalo da nekadašnje središte glazbenog života u Zadru, koncertna dvorana  u samom središtu grada, na drevnom Poluotoku, ponovno oživi.