Otvorenje izložbe Postera mira i Koncert za mir u organizaciji LC MURSA

LionsHR Adminis... 24 studenog, 2015 - 09:56

Otvorenje izložbe Postera mira i Koncert za mir u organizaciji LC MURSA

Poster mira tradicionalno organizira Međunarodna udruga Lions club International, a u Republici Hrvatskoj District 126, Hrvatska. Poster mira je u organizaciji LC Mursa iz Osijeka te povjerenice Postera mira Irelle Bogut.

Otvorenje izložbe Postera mira održano je 18. studenoga 2015. u atriju Muzeja Slavonije u Osijeku u osječkoj Tvrđi. Na izložbu radova učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske pod motom  Podijelimo mir, pristiglo je 180 radova iz osnovnih škola i obrazovnih centara diljem Republike Hrvatske..

Nazočne je pozdravila predsjednica LC Mursa Vesnica Mlinarević, a o važnosti sudjelovanja djece osnovnih škola na natječaju Postera mira govorila je povjerenica Postera mira Irella Bogut i past guvernerica Nada Arbanas, dok je pokretanje i značaj Postera mira iznio past guverner Šime Nevidal.

Izložbu Poster mira otvorio je guverner Distrikta 126 Dražen Melčić te kratko predstavio djelatnosti humanitarne udruge Lions koja je nedavno obilježila 25 godina svog djelovanja u Republici Hrvatskoj. Uslijedilo je svečano uručenje nagrada i  zahvalnica učenicima, mentorima i školama.

Doc. dr. art. Goran Kujundžić s Odsjeka za umjetnička područja, Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku kao predsjednik prosudbenog povjerenstva Postera mira govorio je o načinu i umjetničkom pristupu kod odabira nagrađenih radova. Prosudbeno povjerenstvo odabralo je četiri najbolja likovna rada. Nagrađeni učenici, mentori i škole na natječaju Poster mira 2015./16. Podijelimo mir su: 1. Marijan Bolić, 6.a, OŠ Braće Radić, Posedarje, mentorica Nada Peraić 2. Ana Zubić, 7.a, OŠ Vođinci, Vođinci, mentorica: Barbara Kruljac 3. Ana Pavlović, 8.b, OŠ August Cesarec, Ivankovo, mentorica: Svjetlana Čović 4. dijele: Sara Soldo, 8.b, OŠ Ivan Goran Kovačić, Slavonski Brod, mentorica: Snježana Bošnjak  i Nives Asanović, 8.r, Centar za odgoj i obrazovanje Ivan Štark, Osijek, mentorica: Zorica Đuranić.

Čestitamo nagrađenim učenicama i učenicima, njihovim mentorima i školama, a najboljem likovnom radu želimo uspjeh u daljnjem natjecanju u Americi.

Nakon otvorenja izložbe Postera mira u organizaciji LC Mursa održan je Koncert za mir Vokalnog ansambla i Djevojačkog sastava Brevis u povodu sjećanja na žrtve Vukovara. Lions klub Mursa te hvaljene i nagrađivane Brevisice ujedinjene u borbi i molitvi za mir pod nazivom „Koncert za mir/Dona nobis pacem“,  učinile su prostor Muzeja Slavonije premalim da primi sve koji su željeli nazočiti koncertu Brevisica.

Vokalnim ansamblom Brevis i Djevojačkim zborom Brevis  ravnala je članica LC Mursa, maestra Antoaneta Radočaj Jerković, dirigentica, utemeljiteljica i umjetnička voditeljica te osječke zborske institucije. Na programu su bile sakralne kompozicije, uključujući i dvije mise, te poneka hrvatska narodna kompozicija, dok su se video zidu iznad pozornice izmjenjivale misli velikih ljudi i mirotvoraca kao što su Mahatma Gandhi, Ivan Pavao Drugi, Buda, Dalaj Lama, Martin Luther King i Siniša Glavašević. Na kraju smo čuli “Imagine”  Johna Lennona, dok su na video zidu projicirane fotografije aktivnosti članica LC Mursa s porukom u duhu lajonizma„Mi služimo!“

Vesnica Mlinarević