Otvorena izložba EUROPSKA UMJETNOST – SUSRET U POREČU u organizaciji LC Poreč

LionsHR Adminis... 16 lipnja, 2013 - 16:04

Sinoć je u Istarskoj sabornici u Poreču uz prisustvovanje velikog broja poklonika likovne umjetnosti otvorena izložba  pod nazivom EUROPSKA UMJETNOST – SUSRET U POREČU -Umjetnici  Europe pozdravljaju Hrvatsku kao novu članica EU-a!

Izložbu su otvorili Sandra Jagodin Predsjednica LC Poreč,Wolfgang Wunderlich,predsjednik Udruge Syrlin iz Stuttgarta i Gordana Restović koja je i napisala predgovor kataloga izložbe.

Na izložbi sudjeluje sa svojim najboljim djelima 28 članova umjetničke udruge Syrlin iz Stuttgarta i to njih 15 iz Njemačke,5 iz Italije ,2 iz Austrije,1 iz Španjolske ,1 iz Švicarske i 4 iz Hrvatske od čega 3 iz Poreča i 1 umjetnica iz Rijeke sa ukupno 80 radova.

Ovom izložbom LC daje svoj doprinos svečanostima povodom ulaska Hrvatske u EU i poklanja gradu Poreču  barem djelić Europe kroz umjetnost.

Izložba je organizirana uz podršku Grada Poreča i TZ Poreča te  Zavičajnog muzeja Poreštine i POUP-a Poreč.

Izložba je otvorena svaki dan od 17 do 21 sat u razdoblju od 15.06.-15.07.2013 g.