Okrugli stol o izvaninstitucionalnoj skrbi za stare i nemoćne u Vukovaru

LionsHR Adminis... 14 studenog, 2019 - 22:12

Dana 14.11. 2019. godine održan je okrugli stol u okviru projekta Lions kluba Vukovar Halo pomoć 2019. Projekt je sufinanciran od strane Grada Vukovara, a koji obuhvaća uključene korisinike u projekt sa socijalnim uređajima i sos tipkom za krizne slučajeve.

Uz monotoring koji je pružen 24 sata/ 365 dana u godini u call centaru u Domu za starije Primum obavljeno je preko 150 poziva prema korisnicima, a u nekoliko slučajeva bilo je i intervencije prema hitnom medicinskoj pomoći i osobama od povjerenja.

Na prezentaciji svi partneri u projektu su predstavili svoje izvaninstitucionalne oblike skrbi koje pružaju na području grada Vukovara za starije osobe.

Raspravljalo se i o novim modelima i inicijativama kako bi se mogla pružiti sveobuhvatnija i učinkovitija  skrb za starije osobe.

Partneri su Udruga žena Vukovar, Udruga za podršku žrtvama i svjedocima, Europski dom, Udruga Vuka, Udruga Duga te Dom za starije osobe Primum.

Foto album i prezentaciju projekta možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar