Održano prednatjecanje Regije sjever za Grand prix

LionsHR Adminis... 14 ožujka, 2013 - 19:01

Prednatjecanje Regije sjever za LGP održano je 12.03.2013.g. Ove godine Lions Grand Prix Regije sjever slavi desetu godinu uspješnog djelovanja. Predsjednik ocjenjivačkog suda, proslavljeni violonist svjetskog glasa, Prof. Tonko Ninić, već devet godina uspješno vodi ocjenjivanje natjecatelja, kojih je bilo ukupno 343. Kroz ocjenjivački sud učestvovalo je kroz 10 godina 29 vrhunskih glazbenika profesora i pedagoga zagrebačkog Sveučilišta i glazbenih institucija. Natjecatelji su došli iz 24 glazbenih škola i Muzičke akademije Regije sjever. Ocjenjivački sud postavio je visoke standarde za ocjenjivanje natjecatelja, kako bi osigurao pozitivnu selekciju za završna natjecanja koja se održavaju u Rijeci.

Mislimo da je svrsishodno objaviti četiri osnovna kriterija ocjenjivanja natjecatelja: koliko je svladao instrument na kome svira, poznavanje autora glazbe, razinu izvedbe odabranog glazbenog djela, koliko je natjecatelj uspio slušaocima prenijeti suštinu glazbe autora.

Ove godine u završno natjecanje u Rijeci kvalificirali su se na temelju ocjene ocjenjivačkog suda slijedeći natjecatelji:

1. Ivan Krpan, glasovir GŠ Blagoja Berse, Zagreb
  2. Ivan Varošanec, glasovir, Muzička akademija u Zagrebu