Održana 7.Konvencija Leo Distrikta -126 Hrvatska

LionsHR Adminis... 28 svibnja, 2013 - 18:42

Dragi leići, dragi lionsi,

U subotu, 25.05.2013. u prekrasnom ambijentu Hotela Neptun na Brijunima održana je 7. Konvencija Leo Distrikta 126 Hrvatska. Na cijelu konvenciju, kao i ukupnu organizaciju vikenda u Istri,  iznimno smo ponosni, a pogotovo zbog činjenice da se ovaj puta na konvenciji okupilo čak 63 leo člana, a među njima je bilo 11 naših leo prijatelja iz Leo distrikta 129 Slovenija. Hvala svim leićima na dolasku i druženju! Leo konvenciji su prisustvovali i članovi Lions Distrikta Hrvatske: Guverner Branko Dragičević, tajnik distrikta Zlatko Janković Miloš, 1. Viceguvernerka Nada Arbanas, PDG Darko Angebrandt, predsjednica povjerenstva za leo klubove Nina Kozulić, Koordinator za Leo klubove Vedran Milat,  predsjednik regije Zapad Darko Ćuruvija, predsjednik regije Jug Tonči Vicelić, predsjednik regije Sjever Dražen Melčić, predsjednica zone IV Istok Iva Angebrandt i predsjednik zone I zapad Boris Jugovac. Hvala svim našim lionsima na podršci! Na našoj konvenciji prikazali smo rad leo klubova i leo distrikta u ovoj Leo godini, nagradili vrijedne članove i klubove, te izabrali novo rukovodstvo Leo distrikta 126. U minuloj Leo godini leo klubovi Hrvatske su bili iznimno aktivni i svojim djelovanjem pokazali su snagu i zrelost leonističkog pokreta. Cijeli rad objedinjuje par činjenica: ukupno preko 60 000 kn humanitarne pomoći potrebitima, 4 tone prikupljene hrane i potrepština, pomoć za 200 socijalno ugroženih obitelji sa djecom, kupnja autosjedalice, 3 inhalatora, infuzomata, pomoć uređenju djećejeg igrališta, stipendiranje studenta, charteriranje 3 leo kluba, te osnutak novog Leo kluba Klas Đakovo, te iznimna suradnja leo klubova sa svojim Lions klubovima osnivačima. Sve to čini i radi vaš Leo Distrikt 126 Hrvatska! Među brojnim Leo klubovima, izniman rad i zalaganje, nagradili smo sa nekoliko nagrada : Leo klub Aurora Vinkovci je naš Leo klub debitant godine, Leo klub Legos Osijek je Leo klub za zajednicu godine, Leo klub Zrinski Čakovec je Leo klub godine, a Damir Sila-Zih je leo član godine. Hvala svim mojim leićima i čestitke svima! Ponosna sam što sam ovu godinu bila dio ovoga tima, što sam imala čast rukovoditi sve te divne, vrijedne i kvalitetne mlade ljude. Uvjerena sam da će Leo Distrikt ići i dalje istim tempom u istom smjeru i zadržati svoje mjesto kao prošlost, sadašnjost i budućnost naše organizacije. A već dogodine novo rukovodstvo na čelu sa novoizabranim predsjednikom Antom Škugorom i dopredsjednikom Leo distrikta Damirom Sila- Zihom sve će to dokazati i potvrditi. Osim službenoga dijela konvencije, Leo distrikt 126 Hrvatska na čelu sa predsjednikom povjerenstva za Leo konvenciju Davorom Dujmićem organizirao je leo članovima sjajan vikend pun zabave, druženja, izleta i upoznavanja naše lijepe Istre i Brijuna. U subotu navečer istarski ambijent spojen je sa slavonskim zahvaljujući obitelji Angebrandt koja je svojim leićima priredila slavonski domjenak „Krevetac i papica“ kojim smo uz ukusne slavonske delicije, radosnu kapljicu i pjesmu zaokružili ovaj vikend i cijelu leo godinu. Veliko hvala na trudu našem Davoru, Ivi i Darku! Hvala našim prijateljima Slovencima na čelu sa ovogodišnjom predsjednicom Petrom Zupančić i našem ILO-u Filipu Stipančiću, te smo uvjereni da međunarodna suradnja se nastavlja i dalje.

Svim ovim potvrđujemo da mladi mogu više, da Leo distrikt misli, govori i radi u duhu leonizma i da će uvijek biti i ostati ponos Lions organizacije Hrvatske, a i šire.

To be connected! We serve!

Petra Angebrandt,

Predsjednica Leo distrikta 126, 2012-2013.