Održana 3. Sjednica proširenog kabineta Guvernera D – 126 u Varaždinu

LionsHR Adminis... 16 ožujka, 2014 - 20:29

U subotu 15.ožujaka 2014 g. održana je 3. Sjednica PKG u mandatu DG Nade Arbanas na kojoj je bilo nazočno 45 članova kabineta iz svih regija Hrvatske. Na početku sjednice odana je počast nedavno preminulom osnivaču LC Sv. Nikola Kazimiru Kišasondiju, nakon toga kabinetu se obratila Predsjednica NCLC Millenium Lidija Lončarević zaželjevši nam ugodan boravak u Varaždinu.

Zatim je održana vrlo uspješna prezentacija Varaždin barokni grad našeg Povjerenstva za film,video i fotografiju na čelu sa Rasimom Kajić.

Nakon usvajanja dnevnog reda u skladu sa predloženim prije sjednice prešlo se na dodjelu izuzetnih nagrada i priznanja za rad pojedinaca i klubova u prošloj godini Excellence award /posebna vijest/ DG Nada Arbanas je pozdravila sve prisutne i podnijela Izvješće o aktivnostima D – 126 između dvije sjednice kabineta (od Zadra do Varaždina) uz vrlo uspjelu prezentaciju o aktivnostima Distrikta i klubova koja su po brojnosti i sadržaju su iznad svih očekivanja s obzirom na razdoblje na koja se odnose ( prvi i drugi mjesec). Guvernerica je iznijela nekoliko problema sa kojima smo se susreli (ostavka 1.viceguvernera,pad članstva i gubitak klubova) , ali i nizom uspjeha u akcijama i projektima distrikta i klubova kojima se izuzetno ponosimo(prezentacije možete pogledati na našem webu pod http://www.lions.hr/akcije).

Nakon Guvernerice svoje izvještaje su podnijeli RC iz sve četiri regije Dalia Bošnjak,Dražen Melčić,Darko Ćuruvija i Boro Aleksić i Predsjednik Leo Distrikta damir Sila-Zih.

RC Boro Aleksić je podnio Izvješće o završetku postupka za izbor II. viceguvernera u regiji Jug kojim je za kandidata Guvernerici na potvrdu predložen Goran Šarić član LC Split iz Splita.

Pod točkom Izvješće o pripremama za regatu Izvješće je podnio član odbora za regatu PDG Darko Angebrandt konstatirano je da isto tako s obzirom na stanje u društvu možemo biti zadovoljni odazivom klubova i posada za regatu kojih će prema najavama biti dvadeset. Sljedeći tjedan će se utvrditi kompletan program regate i svi detalji biti poznati i upućeni klubovima.

Pod točkom izvještaji rada Povjerenstava svoja izvješće je podnijela Barbara Milčić – razmjena i Kamp, a izneseno je nekoliko prijedloga za realizaciju projekata u koje bi se trebali uključiti i ostali klubovi u distriktu. Svi prijedlozi će biti upućeni i ostalim klubovima.

U diskusiji je izneseno niz prijedloga i inicijativa za aktivnosti u distriktu i klubovima ,ali i pohvala za rad sadašnjem rukovodstvu pri čemu je PDG Jusuf Šehanović istakao izuzetnu pozitivnu energiju kojom zrači sadašnja guvernerica i da bi prilikom budućih izbora na temelju ovog pozitivnog iskustva trebalo voditi računa da imamo više žena – kandidata za guvernera Distrikta.

Na kraju sjednice predsjednica LC Novigrad Nadija Benolić je  iznijela bogat program događanja za 4. sjednicu proširenog kabineta koja će se održati u Umagu, na koju je pozvale Lionse da se odazovu u velikom broju.