Održana 14. Bažulijada Lions kluba Varaždin

LionsHR Adminis... 21 listopada, 2015 - 08:06

14. Bažulijada Lions kluba Varaždin

U subotu 17. listopada održana je po prvi puta na novoj lokaciji - Hotel Varaždin,  14. Bažulijada LC Varaždin.

Ove godine sudjelovalo je 8 ekipa ( ASC Varaždin, COTRA, Croatia osiguranje, NCLC Millennium, LC Novi Marof, LC Vinica, LC Zrinski Čakovec i Rotary club Varaždin Jug) , koje su se natjecale u pripremanju starog pučkog jela varaždinskog kraja – variva od graha (bažula).

Vrijeme nije baš bilo idealno, sipila je malo kiša, ali to nije omelo sudionike u da u veselom druženju, uz zvuke tamburaša,  pripremaju bažul. Pod vodstvom predsjednika LC Varaždin dr. Anđelka Kopreka, organizatora Miljenka Ptičeka i tajnika Damira Huljeva u 10 sati počelo je natjecanje. Sudionici su dobili grah, mirodije i vodu te kotliće s plinskim plamenicima i imali su na raspolaganju dva sata za kuhanje.

Točno u podne, na scenu je stupio tročlani lions žiri u sastavu: Nikola Plavec – bivši guverner Hrvatska, Jurij Šarman – bivši guverner Slovenija  i Damir Šterijev – predsjednik Regije Istok Hrvatska,  koji je imao težak zadatak da na osnovu izgleda i okusa izabere tri najbolja graha. Svi uzorci su bili pod šifrom, tako da žiri nije znao čiji grah ocjenjuje.

Najbolji bažul je pripremio LC Vinica s kuharom Mirkom Juričem i osvojio zlatnu kuhaču. Drugo mjesto i srebrnu kuhača osvojio je Dražen Vitez i ekipa NCLC Millennium iz Varaždina, a s brončanom kuhačom se može ponositi Matija Harmicar i ekipa LC Novi Marof.

Po odluci stručnog žirija, posebnu kuhaču, za prvi nastup na Bažulijadi, osvojila je ekipa Rotary kluba Varaždin Jug, koji su se izvrsno snašli, osvojili nagradu za naj kuharicu i zamalo osvojili jednu od „metalnih“ kuhača. Njihova kuharica, Valentina Krpeta, proglašena je za NAJ Bažul kuharicom, au konkurenciji kuhara to priznanje je pripalo Matiji Harmicar iz LC Novi Marof.

Osim kulinarskog umijeća, podijeljeno je još nekoliko nagrada za najbolje suho meso, najbolje vino, kruh, kolač, čvarci i naravno najbolji slogan za bažul, a proglašena je i ekipa koja je imala najbolje uređen prostor te tradicionalno dodijeljena Zlatna muljača.

Najbolje suho meso kao i najbolji kruh imala je ekipa COTRA-e. Najbolje vino Zvonko Rožmarić iz LC Vinica. I najbolja žesticu dolazi iz istog kluba od Vlade Gradičeka.  Najbolje kolače je imala ekipa LC Zrinski Čakovec, a najbolje čvarke ASC Varaždin čiji član Juranko Mlač s osebujnim recitiranjem Ode jeseni, kao zagorskog haiku, osvojio i nagradu za najbolji slogan. Izvedba je bila popraćena najvećim pljeskom.

Birana je i Naj Bažul beba i to priznanje je otišlo Croatia osiguranju. Najbolje uređen prostor i najviše truda uložila je ekipa NCLC Millennium pod dirigentskom palicom predsjednice Tanje Herceg i pomoći njezinih lionness-a iz kluba.

I na kraju, Zlatna muljača, otišla je u ruke pobjednika Bažulijade, LC Vinica i Mirka Jurića.

Red je naravno spomenuti i naše sponzore,  Gumiimpex GRP  d.o.o. Varaždin,  Zagrebačka banka d.d. Zagreb, Autobusni prijevoz d.o.o. Varaždin, Hotel Varaždin d.o.o. Varaždin, Automobil Lončar  d.o.o. Varaždin,  Siga d.o.o. Varaždin,  TP Varaždin d.o.o. Varaždin, Infodesign d.o.o. Varaždin, Derma d.d. Varaždin. Od srca im zahvaljujemo na pomoći bez koje bi se teško organizirala Bažulijada.

Hvala svim sudionicima, hvala svim sponzorima, hvala svima koji su došli podržati ovu akciju na kojoj je kroz druženje i služenje u dva sata prikupljeno preko  25.000 kuna za humanitarni rad LC Varaždin.

Posebno hvala Hotelu Varaždin, gđi Nadi Kovačić i osoblju za savršeno odrađenu podršku i domaćinstvo.

Vidimo se dogodine!