Održan teniski turnir za pomoć djeci s poremećajima iz spektra autizma

LionsHR Adminis... 8 listopada, 2015 - 14:29

U subotu,03.10.2015., na terenima TK Varteks u organizaciji Tenis kluba "Varteks", Udruge za autizam "Pogled" i NC Lions Cluba Millennium Varaždin održan je teniski turnir za prikupljanje sredstava neophodnih za provođenje senzomotoričkih vježbi i radionica  te različitih kineziterapija terapija za članove udruge Pogled (djecu s poremećajima iz spektra autizma). Pohađanjem senzomotoričkih vježbi, radionica i različitih kineziterapija terapija postiže se poboljšana motorička kontrola, poboljšava se ponašanje djeteta s poremećajima iz spektra autizma te unaprjeđuju njegove govorne i kognitivne vještine.

Na terenima TK Varteksa u subotu se okupilo i na turniru sudjelovala gotovo 100 sudionica i sudionika koji su odigrali mečeve u tri kategorije (ženski, muški i mješoviti parovi), a bilo je i onih koji su platili kotizaciju iako nisu igrali, samo da bi podržali akciju. Preko šezdesett donatora su poklanjajući svoje usluge i proizvode omogućili organizaciju tombole za dodatno prikupljanje sredstava, ili su direktno na žiro račun Lionsa uplatili novčane priloge. Prihod od prodanih pića tijekom održavanja turnira također je uplaćen u fond za navedene svrhe. Prikupljeno je ukupno 21.213,00 kn.

MČS