Obraćanje Guvernerice D-126 Sanje Paprenjak članovima

LionsHR Adminis... 6 rujna, 2018 - 14:07

Dragi lionsi, prijatelji!

Jutra kada postanu svježija, a Rujan zakuca na naše prozore svježim zrakom i kišnom kapi, javljamo se i mi , lionsi širom Lijepe naše i uvijek iznova razveselimo se pozivu na zajedničko okupljanje.

Dana 31.08.2018. okupili smo se u Zagrebu na "Pivana evening 222" kako bi započeli veselo i ujednačeno novu lionističku godinu. Hvala svima koji su došli i dali vjetar u leđa mojoj guvernerskoj godini. Hvala svima vama koji niste mogli doći, ali ste mislima dali pozitivan značaj ovakvom početku.

Na našem početnom okupljanju dali smo humanitarni značaj i prihod  udruzi " Sve za nju" koja okuplja žene oboljele od karcinoma dojke. Te žene su snaga duha. One su našu večer oplemenile svojim prisustvom i nastupom plesne skupine"SUPERMRAK" i osvojile nas sve stavom  da je život sada i tu i  samo je naš odabir da li ćemo ga svjesno  voditi i u najtežim kao i u najljepšim etapama njegova trajanja, optimistično i ponosno .

01.09.2018. dali smo značaj novom povjerenstvu u našem D 126 - povjerenstvo za LIONiranje kojeg vodi tim: Ilijana Palčec i Sanja Paprenjak. Cilj ovog povjerenstva je

• promocija lionizma i utjecaj lionsa na sredinu
  • razvoj svijesti sredine o potrebi volontiranja
  • sistematično vođenje marketinga kao potrebe ciljanog djelovanja u kojem komuniciramo:  LIOS-SREDINA-VOLONTIRANJE.

Naša sjednica proširenog Kabineta Guvernerice počela je koncertom laureata Lions Grand Prix-a.

Sjednica koju smo održali u palači Dverce, prostire  novi tepih u našem volonterskom radu , a pod krovom internacionalne Udruge LCI. Ništa više nije kao prije. Lionsi se otvaraju, nude i komuniciraju partnerske odnose na nivou povezivanja naše organizacije  s drugim svjetskim globalnim čimbenicima. A tako je i s distriktima. Intencija je na :

• partnerstvo i povezivanje
  • marketing i promocija
  • edukacija implementirana za  praktična znanja i potrebe u radu i vođenju lions udruge

Za vrijeme trajanja 1. Kabineta , bila je i konferencija /edukacija za guvernere i timove guvernera u Frankfurtu/. Moj izaslanik je bio naš GST koordinator Željko Gucunski. Po smjernicama koje su predstavnici LCI prezentirali u Frankfurtu, Guvernerica i tim ( GST,GMT i GLT) D 126  već rade. Svjesnost je svjetlost!

Imali smo priliku čuti GMT koordinatora i njegov tim, Sandru Jagodin koji su novom metodom: "Trebamo te" koja se temelji na edukaciji praktičnim znanjem i ponudom kreativnog rješenja, alata-započeli svoj godišnji rad na povećanju članstva, očuvanju članstva i razvitku kvalitete članstva. Metoda je inovativna. Kreativna je i pokreće dosada neiskorištene  resurse u našoj strukturi; kreativni voditelj je Stanić Milorad. Ovakvom radu, ja kao guvernerica dajem potreban značaj i upućujem sve strukture da slijede upute koje će ovom metodom članstvo dobivati kao alat za povećanje članstva i poboljšanje kvalitete članstva.

Novi projekt LCI je New Voices, a podrazumijeva poticanje kvalitativnog napretka ženskog članstva u distriktima. Koordinator D 126 prema interancionali u novom projektu je Sanja Paprenjak, guvernerica D 126.

Ove godine, mojom odlukom, napravili smo iskorak u radu prema Leo Distriktu, te ih od sada tretiramo kao sastavni dio Lions organizacije  i službenih sjednica na svim razinama te su jedinstveni s nama u ostvarivanju našeg programa. Oni su MI. Oni su LEO - LION.

Dragi svi, hvala vam još jednom na sudjelovanju u radu na 1. Kabinetu, od srca se zahvaljujem svima i služim vam.

WE SERVE.

Svjesnost je svjetlost!

Sanja Paprenjak, guvernerica D 126.