Obilježavanje Dana dijabetesa

Slika korisnika Marija Tikvica-Radulj
Marija Tikvica-... 21 studenog, 2023 - 20:15

Lions klub Dubrovnik Sv. Vlaho, u suradnji s Poliklinikom Hygea, obilježio je 14. studenog Svjetski dan dijabetesa predavanjem i provjeravanjem razine šećera u krvi u prvom razredu dubrovačke Pomorske škole čija je razrednica prof. Mariela Marković.

Dr. Sandi Tešanović je mlade brodostrojare upoznala s načinom života koji bi trebao biti najbolja prevencija bolesti dijabetesa, a posebno obzirom na struku koju su izabrali. "Morate biti svjesni da pomorci imaju veliki problem s ukrcajem na brod ukoliko imaju dijabetes." - prva je rečenica kojom je pobudila i zadržala pažnju učenika. Medicinska sestra Katija Leoni je pokazala učenicima optimalne omjere namirnica za zdravi obrok, te istaknula važnost sportskih aktivnosti i kretanja. Svima nazočnima potom je izmjerena razina šećera u krvi i nije bilo nikakvih iznenađenja. Svi su bili u zadanim i dopuštenim granicama vrijednosti! Baš kako i treba.