NCLC Marsonia Slavonski Brod – prikaz niza aktivnosti

LionsHR Adminis... 27 ožujka, 2013 - 20:39

New Century Lions  klub "Marsonia" iz Slavonskog Broda  osnovan je  07.06. 2006. Brojimo 12 članova. Moje ime je Marija Janković i  predsjednica sam kluba  za ovu godinu.

Zadnjih 7 godina imali smo različite aktivnosti.

Svake godine prodajemo božićne čestitke koju rade učenici  Osnovne škole Hugo Badalić, Milan Amruš-škole za djecu s posebnim potrebama ili imamo veoma nadarenih članova koji rade veoma lijepe čestitke. Često smo sav prihod donirali uparavo školi Milan Amruš u Slavonskom Brodu.

Također imamo tradicionalno akciju na Dječjem sajmu u rujnu U Slavonskom Brodu- Bolnica za medvjediće. Naši članovi (Anamarija Kovač-Peić, Mario Blekić, Ana Sabolski-Petrić i Irzal Hadžibegović) su liječnici i rade u Općoj bolnici u Slavonskom Brodu i oni vrše preglede na medvjedićima. Ivana J.Boić i Lana Vitas iz ljekarni  doniraju  promotivni materijale koje smo također darivali djeci  i njihovim roditeljima. Nikola Balen je bio zadužen za dječju čekaonicu  što je bilo veoma zabavno za djecu  jer su djeca i mali „bolesnici“ mogli gledati crtiće dok čekaju na pregled kod liječnika.  Mario Petrić i Nikola Balen također su stavljali dječje tetovaže onima koji su to htjeli nakon što su svoje medvjediće odveli kod liječnika . Javorka Jokić je medicinska sestra,koja je imala zadatak pripremiti pacijente, a ujedno i ukazati djeci kako se ponaša u čekaonici liječničke ordinacije. Svi smo radili sve što je potrebno bez obzira na našu pravu profesiju. Čak smo ove godine imali i pomoć pedijatra dr. sc. Ivo Ilak i mladih pripravnika liječnika  iz opće bolnice, koji su se dobrovoljno došli kako bi radili s djecom.

Prošle godine sav prihod od akcije donirali smo domu za nezbrinutu djecu u Slavonskom Brodu kaupivši im printer kako bi oni sami mogli tiskati svoj list, a ove godine sav prihod donirali smo mladoj talentiranoj studentici glume Ivani, koja unatoč tome što živi sa sestrom (za koju se brine) bez roditelja uspjeva biti iznimno uspješna.

Naša posljednja akcija je akcija prodaje rabljene robe. Također još jedna u nizu od nakoliko ovakvih akcija gdje između sebe skupljamo odjeću, obuću, kućne potrebštine, nakit, igračke i sve što mislimo da nam je suvišno te prodajemo po simboličnim cijenama od 10, 20 i 30kn. Ove godine prostor nam je ustupila gđa.M. Đurković koja je također članica Lions kluba Brođanka u Slavonskom Brodu, a kojoj se iznimno zahvaljujemo na potpori, pažnji i svemu što je za nas učinila. Također moramo naglasiti kako smo ove godine uspjeli ostavriti veoma uspješnu suradnju sva tri Lions kluba u Slavonskom Brodu, zajedno smo se udružili kako bi stipendirali nadarenu studenticu glume  Ivanu, tako da svi prihodi od naših akcija idu uparvo njoj. Muški Lions klub LC Slavonski Brod također se obvezao donirati 1000 kn svaki mjesec za pomoć Ivani.

Prošle godine donirali smo novac od akcije prodaje rabljene robe  Domu za nezbrinutu djecu u Slavonskom Brodu te im kupili božična drvca i ukrase za nadolazeće blagdane, a ove godine sav prihod (oko 2500kn) donirali smo studentici Ivani.

Po završetku akcije prodaje rabljene robe dio neprodanih stavri donirali smo u Caritas, dio u Dom za nezbrinutu djecu, a dio potrebitim obiteljima u Slavonskom Brodu.

Svi smo kao jedna velika obitelj, zajedno radimo i dogovaramo o  svemu vrlo jednostavno. Sastajemo se jednom mjesečno, svaki prvi utorak u mjesecu u restoranu Uno. Ako je naš  član posjetio neku zanimljivu  zemlju (Lana je posjetila Indiju) svoj susret završimo  susret  predavanjem o tom putovanju. Nekoliko puta smo napravili piknik gdje su svi članovi i nihove obitelji  pozvane na zajedničko druženje.

S poštovanjem Marija Janković