Nastavlja se akcija LC Zadra «Za koncertnu dvoranu u Kneževoj palači»

LionsHR Adminis... 11 svibnja, 2013 - 17:03

I PREDSTAVA ZA KONCERTNU DVORANU

U petak, 03. svibnja u akciju Lions kluba Zadar «Za koncertnu dvoranu u Kneževoj palači» ponovno se uključuje Hrvatsko narodno kazalište, ovaj put sa svojom dramskom produkcijom - predstavom «Bez trećega». U travnju je, naime, u sklopu glazbene produkcije HNK, održan koncert mladih zadarskih glazbenika Melite Ivković i Ivana Vihara, a prihod je išao za koncertnu dvoranu. Isto će biti i s prihodom od prodaje ulaznica za predstavu «Bez trećega». Predstava počinje u uobičajenom terminu, u 20 sati, a cijena ulaznice je 30 kuna.

I ovoga puta glavni akteri su mladi umjetnici. Univerzalni pa onda i aktualni muško ženski sukob u drami Milana Begovića  «Bez trećega», na scenu zadarskog kazališta donose mladi Zadrani, Žana Bumber i Vinko Radovčić. Dramaturginja je Ivana Begović, a predstavu, premijerno izvedenu u studenom prošle godine, režirao je Vinko Radovčić.

Akciju  «Trebamo i želimo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači», Lions klub Zadar je, osluškujući želje i potrebe svojih sugrađana, promovirao na svom Božićnom balu. U suradnji s  brojnim ustanovama i udrugama kulture osmišljen je bogati program kojemu je cilj stalno upozoravati na potrebu što brže obnove razrušene koncertne dvorane i cijele Kneževe palače, nekada središta zadarskih kulturnih zbivanja.

S takvom željom – što skorijeg povratka u dvoranu, svoj će godišnji koncert krajem svibnja održati učenici Glazbene škole Blagoja Berse, škole koja je brojne naraštaje glazbenika desetljećima odgajala upravo u tim prostorima. Sredinom lipnja koncert za koncertnu dvoranu održat će i pjevački zbor Zoranić, još jedan od nekadašnjih stanara Kneževe palače, duboko vezan uz koncertnu dvoranu u njoj.