Na blagdan sv. Luce uručena donacija Odjelu zadarske pedijatrije

Slika korisnika Tomislav Košta
Tomislav Košta 15 prosinca, 2023 - 09:44

U srijedu, 13. 12. na blagdan sv. Lucije, duboko ukorijenjen u Dalmaciji, a poznat i kao blagdan sv. Luce, vezan danas uglavnom uz darivanje djece, zadarski su Lionsi na Odjel pedijatrije Opće bolnice Zadar donijeli mnoštvo darova. Bilo je, dakako, veselo i radosno, kako adventskom razdoblju i priliči. Tog je dana, naime, stigla posljednja pošiljka velike donacije prikupljene za taj odjel u zajedničkoj humanitarnoj akciji Lions kluba Zadar, slikarice Silvijane Dražović i hotela A´Mare. Akcija je, pod nazivom Za djecu pedijatrije, počela u rujnu izložbom Silvijane Dražović u hotelu A´Mare a od prodaje slika i donacija članova Kluba i građana Zadra prikupljeno je nešto više od 2.350 eura. U dogovoru s osobljem Pedijatrije sva su sredstva utrošena na kupovinu posteljine, fotelja potrebnih roditeljima kad borave sa svojom djecom i igračke koje će mališane na liječenju posebno obradovati.

Prigodom male svečanosti održane u srijedu na Odjelu, nešto više o cijeloj akciji rekli su voditelj Odjela pedijatrije dr. med. Tomislav Ledenko, Silvijana Dražović i u ime Lions kluba Zadar, Davorka Mezić. To, inače, nije prva donacija Lions kluba Zadar odjelu koji skrbi o najmlađim pacijentima. Prije tri godine također je upriličena humanitarna akcija od koje je prihod išao upravo tom odjelu.