'MURSICE' OBILJEŽILE 15-GODIŠNJI JUBILEJ

LionsHR Adminis... 7 listopada, 2013 - 11:39

'MURSICE' OBILJEŽILE 15-GODIŠNJI JUBILEJ

Petnaesta godišnjica rada i nadasve uspješnog humanitarnog djelovanja osječkog Lions kluba Mursa, obilježena je na iznimno svečani način. U dvorani osječkog

KUD-a „Željezničar“ okupilo se više od 150 gostiju mahom Lionsa i njihovih prijatelja s najvišim dužnosnicima našega Distrikta. Uvodna riječ pripala je PDG Radoslavu Galiću, koji je u ime osnivača Lions kluba Osijek, ujedno bio i kum 'Mursicama'  prilikom njihova osnivanja. Prisjetio se Galić trenutaka od prije 15 godina i čestitavši ovaj vrijedan jubilej, naglasio kako je LC Mursa postala jedan od vodećih klubova u našem Distriktu. Potom je o sjećanjima na prve dane rada Kluba govorio jedan od velikih pobornika za osnivanje ženskoga kluba u Osijeku PDG Šime Nevidal, koji je cijelo ovo desetljeće i pol vrijedno pratio rad i, bez pretjerivanja, svakodnevni napredak ovoga Kluba.

U ime, nažalost zbog bolesti odsutne aktualne predsjednice Vesne Samardžić-Ilić o povijesti kluba govorila je njihova prva predsjednica, a danas i guvernerica našega Distrikta, Nada Arbanas. Podsjećajući na bezbrojne dobrotvorne aktivnosti i akcije, koje su vrijedne članice ovoga kluba u proteklom razdoblju provele i organizirale, a sve za potrebe potrebitih, Nada Arbanas naglasila je kako je ponosna što je i sama članica ovoga Kluba – kluba blistave prošlosti, kluba izvrsne sadašnjice i kluba sjajne perspektive, dokazanog ne samo na lokalnoj razini, nego i u distriktualnim projektima, ali i u međunarodnim odnosnima. Na kraju osvrta na povijest kluba i neke naznake budućih aktivnosti, Nada Arbanas pozdravila je skup i u ime Distrikta 126 – Hrvatska.

Čestitke Klubu najprije su uputili predstavnici Lions cluba Normandia iz mađarskog Pečuha, s kojima su 'Mursice' bratimljene, a potom i predstavnici petnaestak nazočnih Lions klubova ne samo iz Regije 'Istok', nego i iz cijele zemlje – od Dubrovnika do Poreča...

Tijekom svečanosti i službeno su u obitelj Lionsa nakon prisege uvedene tri nove članice - Višnja Brekalo, Vlasta Šarčević i Jasna Matić, a uz čestitke insignije su im uručili guvernerica Nada Arbanas, te nazočni pastguverneri Branko Dragičević, Šime Nevidal, Radoslav Galić i Jusuf Šehanović, tajnik Kabineta Zlatko Janković-Miloš, predsjednik Regije 'Istok' Srećko Tomas i prva dopredsjednica LC Murse Mirjana Pajić.

Nakon iznimno uspješnog nastupa klupskog zbora – prvog takvog u našem Distriktu, pod dirigentskim vodstvom njihove članice Antoanete Radočaj-Jerković, ugodno druženje Lionsa i njihovih prijatelja nastavljeno do sitnih sati...  – š.