Mursice na sceni osječkog HNK u kostimima likova iz opera

LionsHR Adminis... 15 prosinca, 2015 - 23:16

Mursice  na sceni osječkog HNK u kostimima likova iz opera

Humanitarnu akciju, umjetnički program pod nazivom Operno-kostimografska promenada - Za ljubav, priredile su članice Lions kluba Mursa u suradnji s Umjetničkom akademijom  u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku 13. prosinca 2015..

Prihod od projekta namijenjen je Socijalnoj samoposluzi Grada Osijeka za koju skrbi udruga Rijeka ljubavi. Priprema prigodnih darova za radosniji Božić osječkim obiteljima u potrebi je u tijeku.

U humanitarnu akciju bili su uključeni brojni suradnici i studenti, obrazovne, znanstvene, kulturne institucije i obrtnici, a svome gradu članice LC Mursa darovale su umjetnički program pod pokroviteljstvom župana Županije osječko baranjske Vladimira Šišljagića i gradonačelnika grada Osijeka Ivana Vrkića. Nahraniti gladne, napojiti žedne, ugoditi potrebitima, naša je ljudska obveza i dužnost, kao i širiti dobrotu i plemenitost. Upravo ova rečenica na najbolji način oslikava ovu vrijednu inicijativu, a riječi su Roberta Raponje, redatelja Operno-kostimografske promenade Mursica.

Mursice sedamnaestu godinu otvaraju nove putove malim i hrabrim koracima prema skladnijem dostojanstvenijem i boljem svijetu, njegujući duh razumijevanja i ljubavi prema bližnjima, riječi su predsjednice LC Mursa Vesnice Mlinarević Brojne uzvanike pozdravio je i Mladen Kajganić, viceguverner Lions Distrikta 126 Hrvatska ukazujući na cijleve i misiju lajonizma.

U ovom su glazbeno - kostimografskom  projektu nastupili vokalni solisti Umjetničke akademije arijama iz opera Carmen, Rigoletto, Čarobna frula, Figarov pir, Ljubavni napitak, Cosi fan tutte, Nikola Šubić Zrinjski te opereta Vesela udovica i Šišmiš., a likove na sceni oživjele su članice LC Mursa. Kostime su kreirali studenti kazališnog oblikovanja, a za umjetnički program pripremljena je i programska knjižnica u obliku kalendara.

Zajedno pridonosimo humanitarnom cilju, pomoć potrebitim sugrađanima. Želimo ljubav, mir, zajedništvo, razumijevanje, dostojanstvo svakog čovjeka, ma koliko različiliti bili.

tekst; Vesnica Mlinarević

Slike Slavko Jakšić