Mlade ambasadorice i predstavnice Lions Cluba Pula na prijemu kod zamjenice gradonačelnika Ivone Močenić

Slika korisnika Marija Plesec-Pongrac
Marija Plesec-P... 8 listopada, 2023 - 01:40

Zamjenica gradonačelnika Grada Pule Ivona Močenić primila je u petak, 6. listopada 2023. godine u Komunalnoj palači mlade ambasadorice i predstavnice Lions Cluba Pula Leu Peruško i Natali Brozinu koje su se vratile iz Litve i Italije gdje su boravile u sklopu programa „Youth Camps & Exchange“.

U društvu članica Lions Cluba Pula Branke Orlić i Vere Plastić, mlade Lions ambasadorice podijelile su dojmove s razmjena na kojima su sudjelovale. Lea, učenica trećeg razreda jezične Gimnazije Pula provela je tri tjedna u Padovi i istaknula kako se vratila obogaćena brojnim iskustvima i novim prijateljstvima iz cijelog svijeta. Osim Padove, posjetila je i Milano i Veneciju. Natali, učenica trećeg razreda opće Gimnazije Pula bila je u kampu u Litvi i nadodala kako je sretna što je imala priliku upoznati Litvu i steći brojne nove prijatelje s kojima je ostala u kontaktu.

Tijekom 2022. godine Lions club Pula u suradnji s članovima Art studija Pula i Udrugom SKUC organizirao je prodajnu izložbu unikatnih vaza od terakote pod nazivom „100 za 100“. Donacijskom prodajom 100 vaza za 100 kuna prikupljen je iznos od 10.000 kuna s kojima je osnovan fond „Mate Koceić“. Cilj spomenutog fonda je promoviranje volonterstva kod mladih i financiranje putnih troškova volontera- ambasadora LC Pule u programu „Youth Camps & Exchange“. Odlukom Lions cluba Pula, prijave za sedam volontera otvorene su u ožujku 2023. u koordinaciji sa Pulskom Gimnazijom odakle su za volontere - ambasadore u travnju 2023. prijave izvršile učenice 2 razreda: Lea Peruško i Natali Brozina.

„Iznimno mi je drago što ste danas ovdje i što imam priliku upoznati vas i čuti vaša iskustva iz prve ruke. Raduje me što ste stekle brojna prijateljstva iz cijeloga svijeta koja će vas zasigurno obogatiti. Hvala vam što ste predstavljale naš grad i našu državu. Isto tako, zahvaljujem Lions Club udruzi koja potiče mlade ljude na volonterstvo koje je iznimno važno za našu zajednicu, ono ju obogaćuje, čini boljom, humanijom i plemenitijom. Svaki vaš doprinos zajednici je neprocjenjiv i čini i vas same boljim osobama. Svi mi osjećamo se bolje i ispunjenije kada nekome možemo pomoći“, izjavila je zamjenica gradonačelnika Ivona Močenić.