Mirjani Bjelici tajnici LC Poreč uručeno priznanje Melvin Jones

LionsHR Adminis... 28 prosinca, 2018 - 09:09
Mirjani Bjelici tajnici LC Poreč uručeno priznanje Melvin Jones

Našoj dugogodišnjoj tajnici Lions kluba Poreč Mirjani Bjelica smo jučer uručili jedno od najviših priznanja u Lionismu Melvin Jones koje na prijedlog kluba dobiju najistaknutiji članovi za izuzetne zasluge u humanitarnom djelovanju Lions clubs Internationala i fondacije LCIF. Naša tajnica iako i sama invalid već deset godina predano radi tajničke poslove kluba, uredno vodi arhivu kluba i daje svoj humanitarni doprinos u svim akcijama. Priznanje je stiglo u prave ruke. Čestitamo.

Inače LC Poreč izuzetnu pažnju posvećuje odavanju priznanja našim članovima putem dodjele Melvin Jones plaketa. Do sada je 8 naših članova nosioci ovog najvišeg priznanja za humanitarno djelovanje Lions clubs internationala, a to su Fedora Zorić-Franke,Đek Šurija,Boris Jugovac,Danilo Sredanović,Savo Krajcar, PDG pok.Jusuf Šehanović, Zlatko Janković-Miloš i sada Mirjana Bjelica.

Naš klub je time kroz svoj humanitarni rad pomogao i Lions fondaciji LCIF sa 8.000 dolara koja godišnje prikupi 60 milijuna dolara donacija i na temelju svojih kriterija podijeli na razne humanitarne projekte diljem svijeta. Naša Lions organizacija u Hrvatskoj je do sada dobila preko 450.000 dolara iz ove fondacije i otvorena je i sada mogućnost za tri projekta koja naši klubovi mogu aplicirati.

Na nivou našeg distrikta smo do sada uplatili u fondaciju 56 plaketa MJF što je ukupno 56 tisuća dolara. Bilo bi dobro da se i ostali klubovi odluče na ovaj način odati priznanje svojim članovi i jačati našu zajedničku fondaciju LCI.

Pored LC Poreča za istaknuti je i LC Split, LC Rijeka i Opatija sa po 5 MJF,LC Zagreb sa 4 MJF, LC Osijek i LC Kontesa Nera sa po 3 MJF i desetak klubova sa 2 i 1 plaketom.

Za istaknuti je da naš Distrikt sudjeluje u 1/3 iznosa ako klub financira 2/3 od 1000 dolara koliko iznosi priznanje.

Ova mala rekapitulacija neka bude poticaj klubovima za uplatu u LCIF i odavanje priznanja svojim članovima.