In memoriam Nives Kozulić

Slika korisnika Zlatko Janković-Miloš
Zlatko Janković... 17 lipnja, 2023 - 07:52

In memoriam Nives Kozulić

Napustila nas je, u 73. godini, naša dugogodišnja članica Nives Kozulić. Iz Zadra smo je ispratili u srijedu, 14. lipnja, a tri dana kasnije po posljednji je put otplovila na rodni Ist, otok koji joj je isto kao i Zadar bio izvorište cjelokupnog djelovanja, posebice onog u kojemu je titulirana kao pojam zadarskog urbanizma.

Prebogata je i u širokim okvirima poznata biografija naše Nives. U samostalnoj Hrvatskoj bila je dio prvog zadarskog izvršnog vijeća, članica gradskog poglavarstva, dugogodišnja ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje, predsjednica Društva arhitekata... Kao arhitektica i urbanistica  ostavila je duboki trag u očuvanju i unapređenju prostora, postala autoritet prepoznat u struci daleko izvan granica Zadra.

Nives je bila humanitarka po naravi i htijenju. Članica Lions kluba Zadar postala je 2002. godine i njegove akcije podržavala doslovno do posljednjeg trenutka. Unatoč teškoj bolesti aktivno je sudjelovala u njegovu radu, iznosila ideje i prijedloge kako pomoći gdje god treba. Energična i do kraja optimistična pronalazila je izlaz i za naizgled bezizlazne situacije. Okupljala je i spajala tražeći uvijek način kako pomoći svojoj sredini, svom klubu, poznatima i nepoznatima. Takvu će Nives, hrabru, ustrajnu i istinoljubivu pamtiti zadarski Lionsi, zahvalni za sve što je napravila i prijateljstvo koje je nesebično pružala.