In memoriam Marijan Konstrenčić

LionsHR Adminis... 24 travnja, 2016 - 21:45

In  memoriam Marijan Konstrenčić

Marijan Kostrenčić nas je napustio, a još nedugo smo se susretali na akcijama za pomoć potrebitima. bio je Predsjednik Lions Kluba Zagreb 2006/2007 g. ,u vrijeme  kad je LC Zagreb obilježavao 15 godina djelovanja.  Izvarednom organizacijom i sposobnošću kontaktiranja, organizirao je svečanu sjednicu Kluba, koja je održana u prepunom  MUO, 2006.g. Te iste godine, Centar PAUNOVAC za izobrazbu djece s posebnim potrebama na Paunovcu 7 u Zagrebu zadesio je mali lokalni požar. Naš Klub je kao i drugi Lions Klubovi u Zagrebu donirali su odgovarajuća sredstva, da se taj dio Centra ponovno osposobi za nastavu.

Prigodom predaje donacije, Marijan Kostrenčić želio se upoznati sa radom Centra i ravnateljem Ante Živkovićem. Kad smo obilazio Centar, dojmio ga se kao velika privatna kuća, a ravnatelj Ante Živković objasnio mu je, da je Austrijski poduzetnik prije drugog svjetskog rata izgradio tu kuću na Tuškancu, koju je nakon 1945 g. morao radi nacionalizacije napustiti. Poslije 1991.g. posjetio je PAUNOVAC i uvidio, kako se korisno koristi njegova kuća u zagrebu i potpisao donaciju PAUNOVCU, što smo mogli vidjeti u uredu ravnatelja Centra. LC Zagreb, zalaganjem Marijana Kostrenčuća još je nekoliko puta pomogao Centru PAUNOVAC. Obavezao me, kao tajnika Kluba, da dok je on živ ne iznesem podatak, da je početkom 2007.g. nakon obračuna dividendi u njegovom vlasništvu cjelokupni godišnji iznos uplatio na žiro račun Zagreb. LC Zagreb je ta sredstva dalje donirao ustanovama počam od Centra PAUNOVAC, Centra Goljak i Nazorove 49. Rado je učestvovao u svim akcijama Kluba, a bio je izvanredna poveznica sa Lions Klubovima u Austriji. Ono što tajnik može u radu s Predsjednikom kluba zapaziti su korektni odnosi, a posebno poštivanje etičkih načela Lionizma.

Izgubili smo velikog pravog člana Lionističkog pokreta u Hrvatskoj i neka mu bude laka zemlja u kojoj će počivati.

I na kraju poznati moto Zrinjskih “Taj živi vječno ki zgine pošteno”.

Branimir Milčić