IN MEMORIAM Jusuf Šehanović 1944. - 2016.

LionsHR Adminis... 23 prosinca, 2016 - 21:32

Pokoj ti vječni dragi naš Jusufe,

Dragi profesore, dragi guverneru, dragi prijatelju! Tvoja dobrota, tolerancija, optimizam i humanost kojom si zračio, uvijek nas je inspirirala i činila boljima. Tvoj odlazak nenadoknadiv je gubitak za nas i uvijek će nam nedostajati tvoja mudrost i strateško promišljanje na kojemu smo gradili našu organizaciju. Izražavam duboku sućut obitelji, kao i Lions klubu Poreč koji je ostao bez svog velikana.

DG Goran Šarić

IN MEMORIAM

Jusuf Šehanović

1944. - 2016.

Dragi Lionsi i prijatelji Lionsa, nažalost vam javljam tužnu vijest da nas je u ponedjeljak 19. prosinca, u 72. godini, nakon teške bolesti zauvijek napustio naš dragi predsjednik LC Poreč i PDG - Jusuf Šehanović.

Stoga  ovom tužnom prigodom  tek nekoliko podataka o našem dragom Jusufu.

Prof. dr. sc. Jusuf Šehanović, redoviti profesor u trajnom zvanju, rođen je u Tuzli (Bosna i Hercegovina) 20.01.1944. godine, gdje je s odličnim uspjehom završio gimnaziju, matematički smjer. Prirodno-matematički fakultet, grupa matematika, završio je u Beogradu 1967. godine u redovnom roku. Poslijediplomski studij, informacijske znanosti, završavao je i magistrirao 1985. godine – Centar za poslijediplomski studij Sveučilišta u Zagrebu odnosno na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin. Doktorsku disertaciju obranio je na Fakultetu organizacije i informatike Varaždin, 1994. godine.

Živio je i radio od 1983. godine u Poreču. U svom radnom vijeku obnašao je poslove profesora matematike i direktora u srednjoj školi, istraživača i voditelja znanstvenih projekata, predstojnika Zavoda na Institutu, profesora na visokoškolskim institucijama, pročelnika odjela na Veleučilištu, v.d. dekana Veleučilišta u Rijeci, predstojnika Studija informatike i profesora informatičkih predmeta na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli te profesora na Poslijediplomskom studiju na Ekonomskom fakultetu u Osijeku. Bio je mentor na diplomskim, magistarskim i doktorskim radovima.

U radnom vijeku je sam ili u suautorstvu napisao preko stotinu znanstvenih i stručnih radova iz matematike, organizacije, menedžmenta i informacijskih znanosti koji su objavljeni u: 22 knjige, sveučilišna udžbenika i skripte, 19 poglavlja u knjizi, 128 znanstvenih i stručnih članka u mnogobrojnim domaći i međunarodni časopisima i zbornicima radova, 40-ak recenzija, članaka, studijskih programa i projekata, više elaborata i dr. Bio je urednik i osam znanstvenih knjiga.

Dobitnik je osam radnih priznanja. bio je član je Hrvatskog helsinškog odbora (HHO), Društva informatičara Republike Hrvatske (RH), Lions cluba Poreč, Library cluba UK. Član je rukovodstava bošnjačkih asocijacija u Poreču, Istri i RH.

U Lions klub Poreč i time u našu veliku svjetsku Lions obitelj ušao je 2003. g. gdje je svojim radom i nesebičnim zalaganjem uvijek pružao svijetao primjer dobrote i ljubavi prema potrebitima, ali i prema mladim talentima i svakom obliku ljudske kreativnosti. Njegovom blagošću u obraćanju ljudima, glasu razuma i mudrim savjetima ljude bi uvijek pridobio za svoje ideje i pokretao nas na akciju u duhu Lionizma. Uvijek je želio pomagati ljudima u nesreći i u bilo kom obliku potrebe.

U Lions organizaciji obavljao je nekoliko istaknutih funkcija od predsjednika kluba do Guvernera distrikta 126 Hrvatska. Njegov slogan kao Guvernera bio je "Dobro je činiti dobro!" što je posve u skladu s načelima s kojima je i sam živio.

Nositelj je više istaknutih priznanja i odlikovanja od Guvernera distrikta do Predsjednika Lions internacionala kao i najvišeg priznanja u našoj organizacije „Melvin Jones“.

Lions organizacija je njegovom smrću izgubila jednog značajnog člana i velikog čovjeka. Čovjeka koji će svima nama koji smo s njim bili prijatelji ili samo dotakli njegovu dobrotu, ostati u dugom sjećanju, a njegova iskra će među nama još dugo svijetliti kao dobri anđeo Lionizma.

Hvala ti na svemu dragi Jusufe i neka ti je vječna slava.

Pogreb dragog nam Jusufa održat će se u krugu najuže obitelji.

U Poreču, 21. prosinac 2016. g.