Marojica Ucović, prvi predsjednik Lions kluba Sveti Vlaho, preminuo je 2. veljače 2023 godine

Slika korisnika Boro Aleksić
Boro Aleksić 4 veljače, 2023 - 12:06

Vijest o odlasku Marojice Ucovića, rastužila je članice i članove LC Sveti Vlaho u ovim danima Feste našeg Parca, 2. veljače, na Kandeloru uoči Dana Svetog Vlaha.

Nakon duge i teške bolesti, u 68 godini, napustio nas je Marojica Ucović.
Odvjetnik Marojica Ucović je suosnivač LC Sveti Vlaho davne 1990 godine. Bio je i prvi predsjednik našeg kluba. Kako je LC Sveti Vlaho i prvoosnovani klub u neovisnoj Hrvatskoj, Marojica je bio i prvi predsjednik Lions kluba u našoj domovini.
Bio je predsjednik kluba u najtežim danima povijesti Dubrovnika. Dubrovnik je mjesecima bio u okruženju neprijatelja, bez struje, vode i osnovnih potrepština.
Osnivači LC Sveti Vlaho, talijanski klub LC Trani sa kumom našeg kluba gospođom Bebom Gugić Amorese skupljali su humanitarnu pomoć u Pugli i cijeloj Italiji, a Marojica Ucović sa ostalim članovima kluba organizirao je prijevoz brodovima iz Barija za Dubrovnik i distribuciju pomoći puku dubrovačkom.
Članice i članovi LC Sveti Vlaho zadržati će vječnu uspomenu na gospara Marojicu Ucovića.
Adio naš Maro!

Počivao u miru!