LK Lenuci,Tama koja spaja – večer koju smo pripremali srcem i osjetili srcem

Slika korisnika Sanja Kalambura
Sanja Kalambura 14 studenog, 2025 - 14:00

Povodom Međunarodnog dana bijelog štapa, Lions klub Lenuci održao je donatorsku večer „Tama koja spaja“, posvećenu podršci slijepim i slabovidnim osobama te osobama s disleksijom i drugim teškoćama čitanja, 13.11.2025. 
Događanje je organizirano u suradnji s Nacionalnom kampanjom „I ja želim čitati!“, Hrvatskom knjižnicom za slijepe i pijanistom Vitomirom Ivanjekom, koji je svojim glazbenim programom dao posebnu toplinu cijeloj večeri. Naši dragi gosti imali su priliku doživjeti svijet bez svjetla kroz degustaciju porta i čokolade u mraku, uz osjetilno iskustvo koje otvara novo razumijevanje svakodnevnih izazova osoba s oštećenjem vida. 
Tom prigodom predstavljena je posebna donatorska čokolada Lions kluba Lenuci naziva "Lenuci - okus vremena", nastala u suradnji s Nautilus d.o.o. iz Zaprešića. 
Večer je dodatno obogatilo predstavljanje Hrvatske knjižnice za slijepe, koja ove godine slavi 60 godina postojanja, a za čije potrebe smo i organizirali ovu večer prikupljajući sredstva za nabavu 3D printera koji će omogućiti izradu taktilnih edukativnih materijala. 

Najavljena je i buduća interkulturalna suradnja sa švicarskim institucijama koje podupiru osobe s oštećenjem vida, kao i koncert hrvatske slijepe pjevačice Bernarde Brunović. 
„Tama koja spaja“ pokazala je da svjetlost ne dolazi samo izvana – ona dolazi iz srca, zajedništva i želje da zajedno gradimo inkluzivniji svijet. 
Hvala svim članovima LC Lenuci na nesebičnoj podršci i organizaciji, sponzorima: Agroproteinka d.d., Sokol d.o.o., Catering team Lisak, Nautilus d.o.o., Vina Rossi, Lions klubu Rogaška, Lions klubu Opatija, Lions klubu Zrinjevac, Lions klubu Meridijan, Tatjani Taji Vukman koja je stigla iz Splita samo za našu večer, svim Lionsima, a posebno predsjedniku LEO Distrikta Luki Marinčiću i LIO Vidu Kvakan – svim uzvanicima, dragim gostima i prijateljima.