Lionsice Zarje i Korza obilaze Rijeku

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 21 svibnja, 2023 - 21:21

U okviru dvodnevnog boravka u Rijeci članice LC Zarja iz Maribora, u pratnji svojih domaćica iz LC Korzo, obilazile su poznate znamenitosti Grada koji teče. Krenule smo  s Mosta branitelja gdje je naš poznati povjesničar umjetnosti Thedor de Canziani počeo priču o bogatoj prošlosti grada i mjestima koje dobro poznaje, te neumorno brine da povijest Rijeke ne bude prepuštena zaboravu. Bura koja je pratila lijepo i toplo vrijeme za naše slovenske gošće bila je, također, zanimljivost kao i obilazak ulica i trgova.

Prošle smo Korzom, glavnom riječkom šetnicom, posjetile Crkvu Sv. Vida i Marijina  Uznesenja, preko rive, tržnice i ribarnice, došle smo do parka ispred zgrade HNK Ivan Zajc. Uz mnogo povijesnih i suvremenih podataka susret je završio kavom u obližnjem kafiću, kao i zanimljivim obećanjem da ćemo Thea de Canzianija povesti na izlet u Maribor jer on i o gradu na Dravi zna izuzetno mnogo.