Lionsi Slavonskog Broda proslavili 20 godina djelovanja

LionsHR Adminis... 20 prosinca, 2013 - 22:24

U petak 13.listopada 2013 g. održana je svečana sjednica svih brodskih Lions klubova (LC Slavonski Brod,LC Brođanka i LC Marsonia). Na svečanoj sjednici prisustvovala je većina Brodskih Lionsa i Lions iz Đakova i Osijeka i njihovih gostiju.

Sjednici je prisustvovao i PDG Darko Angebrandt, Dalia Bošnjak RC Regije Istok koja je pozdravila skup u ime bolešću spriječene Guvernerice Nade Arbanas i Iva Angebrandt ZC u Regiji Istok.

Nagrade su dobili naš grund prezident Ivan Balen i pok. Zlatko Mihić ( čiju nagradu je primila njegova supruga ).

Na svečanoj sjednici nastupila je glazbena škola iz Slavonskog Broda sa kratkim programom na gitari. Na zabavi nam se pridružila naša Ana Dadić sa roditeljima i odsvirala kratki program na flauti. Ana Dadić iznimno talentirana mlada brodska glazbenica koju smo kao klub podupirali cijeli niz godina i na koju smo iznimno ponosni.

Na sjednici je nadahnuto obraćanje imao prvi predsjednik kluba Slavonski brod Ivan Balen koji je naglasio kako su i njega mnogi pitali zašto se uopće trudi oko Lionsa i svih tih akcija koje su Lionsi odradili, pa ustvrdio da su drugima Lionsi uvijek bili pomalo čudni.

Zaključio je da sve dok ima "pomalo čudnih" ljudi koji se trude pomoći drugima, tamo gdje država ili druge društvene organizacije ne mogu, ostaje prostor za civilno društvo i za udruge kao što su Lionsi, i da mu je uvijek bilo drago da je zbog toga "pomalo čudan" i da je na to ponosan.

Zbog toga ima smisla sve ono što činimo u pokretu Lionsa, koliko god se to nama ponekad čini da je premalo.

Svečanost je završena promocijom monografije 20 god. Lionsa Slavonskog Broda u kojoj su zabilježene mnogobrojne akcije Lionsa i članovi koji su u njima sudjelovali.

Nakon svečanosti je organizirana svečana večera kojoj su se odazvali mnogobrojni gosti na kojoj su svirali mladi glazbenici iz Bjelovara, Hot Stuff.

Ovo je bila jedna vrlo uspješna večer Slavonskobrodskih Lionsa koja će poslužiti kao daljnji poticaj za daljnji rad Lionsima u Slavonskom Brodu.