Lions klubovi Luca i Šibenik iz Šibenika organizirali - Humanitarnu večere u restoranu "Atrium " kraj Šibenika

LionsHR Adminis... 24 svibnja, 2016 - 22:35

Lions klubovi Luca i  Šibenik iz Šibenika   organizirali - Humanitarnu večere  u restoranu  "Atrium " kraj Šibenika

Lions klubovi Luca i  Šibenik iz Šibenika  dana 13.svibnja 2016.god. su uspješno završili akciju za pomoć O.Š Juraj Šižgorić. U tom smislu smo održali  Humanitarnu večere  u restoranu  "Atrium " kraj Šibenika. Povod za to nam je poziv ravnateljice  škole Ivane Rupić koja se  obratila se Lions klubovima s molbom za pomoć u  prikupljanju sredstava za  kupnju digitalnog logopedskog  seta BEHRINGER.

"U  OŠ Jurja Šižgorića radi jedini logoped u svim osnovnim školama Šibensko-Kninske županije u nedovoljno opremljenom kabinetu. Budući da u našoj školi ima 48 djece koja su većina u redovitom tretmanu, a tek manji dio u povremenom i praćenju i tendencija je porasta problema govora i teškoća u razvoju općenito, naročito među djecom nižih razreda kad je rad s njima najpotrebniji i najučinkovitiji, jasno je koliko je opremljenost važna. U školi je formiran i posebni odjel za djecu s većim poteškoćama u razvoju (autizam ,mentalna retardacija i Sy.Dowm ) koji također zahtijevaju redovit logopedski tretman zbog izuzetno velikih teškoća u govoru. U svrhu poboljšanja uspješnosti logopedskog rada s učenicima odlučili smo bolje opremiti na& scaron; kabinet i nabaviti neophodno pomagalo u radu. Budući da u školskom budžetu uopće nema sredstava za nabavu logopedskog aparata odlučili smo obratiti se Vama s molbom da nam donirate dio sredstava koji će nam pomoći da sakupimo potreban iznos.  Aparat koji nam je potreban košta 17.500 kn – pojasnila je ravnateljica OŠ Juraj Šižgorić, Ivana Rupić."

Lions klub Luca već je u tom smislu sakupio određena sredstva od prodaje kolača za  Uskrs, a sada zajedno s muškom članovima LK Šibenik na humanitarnoj večeri smo od  prodaje ulaznica i  lutrije sakupili ostali dio novca za kupnju aparata. Ove godine smo zajednički  humanitarno radili  i pomagali osnovnoj  školi  Kistanje i osnovnoj školi  Juraj Šižgorić .