Lions klub Zrinjevac je obilježio Dan planeta Zemlje sadnjom 10 voćaka u parku-vrtu Doma za starije osobe Ksaver

Slika korisnika Maja Ozmec Ban
Maja Ozmec Ban 29 lipnja, 2023 - 12:48

To da smo Zemlju, naš jedini dom u beskrajnom svemiru, naslijedili od svojih predaka, a posudili od svoje djece, unuka i praunuka, svi smo naučili, a raznim se aktivnostima na to podsjetimo na Dan planeta Zemlje, 22. travnja. No, da bismo stvarno pokazali da razumijemo te riječi svaki bi čovjek u svom mikrosvijetu morao svakog dana učiniti sve što može da bi taj naš treći kamenčić od Sunca sačuvao, svatko bi se svakog dana morao potruditi da njegov negativan otisak u prirodi bude što manji, a težiti tome da sasvim nestane… Radimo to za sebe, ali u prvom redu to je obveza koju imamo prema generacijama koje dolaze poslije nas koji smo danas u nekim zrelim godinama… Lions klub Zrinjevac je u suradnji s Humanističkom gimnazijom Zagreb obilježio dan posvećen našem planetu sadnjom 10 voćaka u prekrasnom parku-vrtu Doma za starije osobe Ksaver. Na smanjenje otiska CO2 na prirodu s osunčanih će, ksaverskih obronaka, tako, utjecati dva oraha, dvije aronije i šest stabala jabuka koje smo darovali i blagoslovili dobrim raspoloženjem, smijehom, druženjem više generacija, isprepletenih u želji da priroda kojom smo okruženi ostane sačuvana za budućnost… Divno je kad se spoje entuzijazam mladosti i iskustvo starosti… Hvala HUG-ovci! Hvala Domu na Ksaveru! We serve!