Lions klub Zadar - Novi festival za uređenje koncertne dvorane

LionsHR Adminis... 16 lipnja, 2016 - 13:52

Lions klub Zadar - Novi  festival  za uređenje koncertne dvorane

Na izmaku ove lions godine zadarski je klub krenuo sa svojim festivalom Zadar classic open air.
Zadarski su Lionsi ustanovili taj festival prije četiri godine u okviru svoje akcije „Trebamo i želimo koncertnu dvoranu u Kneževoj palači“. U pokretanju takve akcije vodila ih je želja za senzibiliziranjem zadarske javnosti oko potrebe obnove nekadašnje kultne gradske koncertne dvorane uništene agresorskim granatiranjem Kneževe palače početkom listopada 1991. godine. Nakon što je obnova palače krenula i njezin se sretan ishod očekuje u zadanim rokovima, sredstva se prikupljaju za uređenje koncertne dvorane. Na tom je računu, zahvaljujući brojnim akcijama Lions kluba Zadar, sada više od sto tisuća kuna.
Festival u svom četvrtom izdanju donosi 13 koncerata, a izvođači su i opet zadarski, uglavnom mladi glazbenici. Otvaranje je, kao i prošloga ljeta, pripalo poznatom zadarskom zboru Zoranić. U srijedu, 15. lipnja, zbor je, pod ravnanjem svog dirigenta Jurice Šoše, izveo niz skladbi, od onih duhovnih do obrada  evergreena i dalmatinskih pjesama. Na Trgu Petra Zoranića na kojemu se odvijaju svi koncerti ovog festivala, namjernici i slučajni prolaznici u kutije su ubacivali svoje priloge za dvoranu.
U nastavku festivala nastupit će još dva pjevačka ansambla – Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru i a cappella grupa  A.K.A. Crescendo, po dva će koncerta održati mladi gitarist Luka Stipanov, a  po tri će koncerta prirediti sopranistica Nela Šarić uz klavirsku pratnju Vjekoslava Babića, Dina & Mel i Zadarski kvartet klarineta.
Aktivnosti zadarskih Lionsa vezane uz koncertnu dvoranu, od samog početka uživaju podršku gotovo svih ustanova i udruga u kulturi, medija i brojnih građana. U realizaciji festivala Zadar classic open air potporu im pruža Grad Zadar i posebice Turistička zajednica grada Zadra.