Lions klub Vukovar omogućio odlazak u Njemačku za dva brata

LionsHR Adminis... 24 kolovoza, 2015 - 19:39

Lions klub Vukovar bio je Klub sponzor  za odlazak dva brata, srednjoškolaca iz Vinkovaca u sklopu projekta „Razmjena mladeži i kamp“.  David i Lovro Buday, u okviru Međunarodnog projekta D-126  posjetili su u Njemačku te boravili u dvije host obitelji i kampu mladih u Braunschweigu i Hannoveru.

Prenosimo njihovo izviješće u cijelosti:

„U okviru Međunarodne razmjene mladih  posjetili smo Njemačku. Tjedan dana boravili smo u različitim obiteljima, jedan u Hannoveru, a drugi u Braunschweigu koji je od Hannovera udaljen 50-ak kilometara. Obje obitelji su bile vrlo ljubazne i pokazale su se kao pravi domaćini, vrlo topli i nesebični. Svaki je sa svojom obitelji obilazio znamenitosti grada u kojem se nalazio. Uključili su nas i u njihove svakodnevni život i aktivnosti: sportske aktivnosti, posjete rodbini, izlaske i slično. Omogućili su nam i povremeno druženje sa nekim od polaznika kampa koji su bili u blizini. Ovim putem želimo se još jednom zahvaliti na njihovom trudu i ljubaznosti.

Nakom tjedan dana boravka sa našim host obiteljima otišli smo u kamp. Nismo znali što nas očekuje, niti kako ćemo se snaći među svim polaznicima. Kamp je bio smješten u vrlo modernom hostelu. Voditelji kampa su se potrudili da se dobro smjestimo i ubrzo je počelo upoznavanje. Ugodno smo se iznenadili,  jer smo svi vrlo brzo postali prijatelji te nam je vrijeme provedeno  u kampu bilo jako zanimljivo i prebrzo je prolazilo.

U kampu je uz voditelje  boravilo 18 mladih osoba različitih nacionalnosti, različitih govornih područja, što nikome nije predstavljalo problem . U takvoj šarolikoj kulturi svi su uživali,  prijateljstva su se lako stvarala.

Dani su nam bili ispunjeni različitim aktivnostima kao što su radionice, predavanja, sportske aktivnosti, odlazak na kupanje, posjet raznim znamenitostima, odmorištima, zanimljivim  posebnostima njihovog kraja. Neke od najzanimljivijih su bili skijanje na vodi, posjet rudniku 1000 metara pod zemljom, bili smo na mjestu gdje je zid razdvajao Njemačku, u gradu Volkswagena i još pregršt zanimljivih stvari.

Cijelo  vrijeme provedeno sa novostečenim prijateljima bilo je prelijepo. Nakon dva tjedna došlo je vrijeme povratka u Hrvatsku, ali su razmijenjeni kontakti sa polaznicima kampa.

Ovo je bilo nezaboravno iskustvo. Sve što smo doživjeli i ljude koje smo upoznali uvijek ćemo pamtiti.

Velika hvala Lions klubu Vukovar i obitelji što su nam omogućili da vidimo svijet iz jedne druge perspektive.

Lovro i David Buday „