Lions klub Split stipendira nadarenu mladu glazbenicu

LionsHR Adminis... 24 studenog, 2016 - 22:13

Lions klub Split stipendira nadarenu mladu glazbenicu

Lions klub Split nastavlja sa svojim humanitarnim projektom stipendiranja nadarenih mladih glazbenika. Idejni začetnik i agilni voditelj projekta, Damir Vesanović, član LC Split, predstavio je članovima Kluba izabranu stipendisticu, Barbaru Udovčić, izvrsnu studenticu 5. godine Umjetničke akademije-glazbeni odjel u Splitu. Predsjednik LC Split Marko Hell je s Barbarom dana 22. studenog 2016. potpisao ugovor kojim će je Klub stipendirati u iznosu od 600 kn mjesečno tijekom 10 mjeseci. Nadahnutom violinskom izvedbom Sonatine od Miroslava Miletića, 2. stavak - Andante i 3. stavak - Allegro, uz pratnju  Gorana Stefanovića na gitari, Barbara se zahvalila na potpori svom školovanju i umjetničkom sazrijevanju.

Barbara Udovčić, koja ispunjava sve uvjete navedene u Pravilniku za stipendiranje mladih talentiranih glazbenika LC Split, izabrana je na temelju natječaja objavljenog na Umjetničkoj akademiji - glazbeni odjel u Splitu od 1-25. listopada 2016. godine. Time se pridužila darovitim mladim glazbenicima koje je Klub do sada stipendirao mjesečnom potporom tijekom cijele školske godine. Sredstva se, između ostalog, prikupljaju i na Božićnom i Uskrsnom humanitarnom koncertu LC Split, na kojem su se predstavljaju talentirani mladi muzičari Umjetničke akademije Split i Srednje muzičke škole "Josip Hatze", a stručno povjerenstvo izabire jednog stipendistu.

S ovom hvalevrijednom akcijom potpore naše perspektivne mladeži, LC Split uspješno nastavlja svoj predani humanitarni rad u različitim područjima društvenog života naše zajednice.