Lions klub Pula organizira dvije akcije „PIJAT DOBROTE“ i „DAJMO IM DA VIDE“

Slika korisnika Marija Plesec-Pongrac
Marija Plesec-P... 26 listopada, 2023 - 15:56

LC Pula održao tiskovnu konferenciju dana 18.10.2023. u partnerskoj „Optici Centar“ u Puli i najavio dvije listopadsko-studenačke akcije na temu borbe protiv sljepoće i slabovidnosti: Prvi dio akcije pod nazivom „PIJAT DOBROTE“ organiziramo u najužoj suradnji s Udrugom slijepih Istarske županije za nabavu novog putničkog kombi vozila za potrebe članova Udruge koji je njihova svakodnevna potreba. Organizaciju gastronomske večeri podržali su Tomislav Volarević iz uprave Hotela Villa Letan ustupivši restoran za večeru. Vrhunska jela istarskog teritorija u jesenskom ruhu u slijedovima će pripremati Chef konzultant Zdravko Tomšić, nositelj Michelinove zvjezdice, uz nagrađivana vina Rossi. U glazbenom dijelu nastupaju duo Irena & Mauro Giorgi Acoustic, a kratki koncert održat će naš član Lions Kluba Pula, maestro Alejandro Cordova, svjetski poznati majstor klasične gitare. Voditeljica večeri je Dorina Tikvicki. Ulaznica iznosi 60 EUR,a sve ostale info na lionsklubpula23@gmail.com!

Drugi dio akcije pod geslom „Dajmo im da vide“ već tradicionalno je posvećen prikupljanju rabljenih naočala za potrebite u nerazvijenim zemljama. Kutije u koje će građani donositi naočale smještene su na tri punkta u centru Pule, u optikama dugogodišnjih partnera Lions kluba Pula: u „Optici Centar“ u Flanatičkoj 19 kod Tržnice, u „Optici D&A“ na adresi Giardini 6, te u optici „Vision Center Pula“ u Ciscuttijevoj 18.