Lions klub „Luca“ prikuplja stare dioprtijske naočale

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 27 listopada, 2023 - 13:22

Lions klub „Luca“ dio je najveće svjetske humanitarne organizacije koja, među različitim područjima čovjekova života u kojima djeluje i pomaže potrebitima, posebnu pažnju poklanja borbi protiv sljepoće i slabovidnosti.

Šibenske Lionsice, čiji klub nosi ime zaštitnice slijepih i slabovidnih, prošle lions godine su između ostaloga svojim aktivnostima sakupile novac za kupnju probnih dječjih okvira za pregled vida najmlađim pacijentima Očnog odjela Opće bolnice Šibensko-kninske županije. Ove godine, Luce će uz Međunarodni dan bijeloga štapa koji se obilježava svakoga 15. listopada, započeti s prikupljanjem starih dioptrijskih naočala koje će biti donirane osobama slabijeg imovinskog stanja.

Akcija će trajati do kraja godine, a svi građani koji je žele podržati, stare naočale, kao i futrolice i torbice koje oni ili članovi njihovih obitelji više ne koriste i suvišne su im, mogu odnijeti u:

• Optiku Glavadanović
  •  Optiku Ercegović
  •  Optiku Petra u Šibeniku i Drnišu
  •  Cvjetni dom
  •  Gradsku knjižnicu "Juraj Šizgoric"
  •  Medicinsku školu