Lions klub Lenuci obilježio je Međunarodni dan bijelog štapa

Slika korisnika Robert Sedak
Robert Sedak 16 listopada, 2023 - 14:47

Lions klub Lenuci obilježio je Međunarodni dan bijelog štapa druženjem članova Kluba i njihovih prijatelja s posebno ranjivom skupinom sugrađana - slijepim i slabovidnim osobama.

Gosti na događanju bili su predsjednica Udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet Mira Katalenić, Vojin Perić, predsjednik Hrvatskog saveza slijepih i ravnatelj Kazališta slijepih i slabovidnih “Novi život”, Đurđa Sumrak, predsjednica Upravnog vijeća CZOO “Vinko Bek” te dva dječaka, Dario Gregorin i Martin Leštek s najvišim stupnjem tog najtežeg invaliditeta - sljepoće.

Na trenutak, s povezima na očima, članovi Kluba uz pomoć bijelog štapa iskusili su težinu kretanja u mraku te i na taj način izrazili svoju empatiju.

Problem sa socijalizacijom i prihvaćanjem od strane vršnjaka, mladići su istaknuli kao svoj najveći problem. “Ljubav se ne može kupiti novcem”- rekao je Martin dok Dario sanja o lopti za zvučni nogomet i dobroj utakmici s nogometašima Dinama.

Predsjednica LK Lenuci Ana Lisak istaknula je: “Društvo je jako onoliko koliko je osnažen njegov najslabiji član. Stoga je velika odgovornost na svima nama da osobe s invaliditetom ne stigmatiziramo kao drugačije već im omogućimo osjećaj dostojanstva i prihvaćenosti i to je poruka koju Klub ovim događanjem želi poslati. Dario i Martin, večeras imaju tridesetak prijatelja više”.