Lions klub Agram u akciji Zelena Čistka

LionsHR Adminis... 4 listopada, 2018 - 14:00

Lions klub Agram u suradnji s udrugom BIOM, te Leo klubom Zagreb i Leo klubom Tri Kule 15.09.2018. proveo je ekološku akciju čišćenja prirode. Ekološka akcija organizirana je povodom World Cleanup Day 15.9., dana koji je u cijelom svijetu obilježen aktivnostima na zaštititi prirode

Očistili smo od krupnog otpada naš ornitološki rezervat Sava Hruščica koji je značajno stanište ptica kao što su crvenokljuna čigra, mala čigra, vodomar, bregunica i mala prutka. Čišćeno područje dio je ekološke mreže Natura 2000, gdje je godinama bespravno odlagan građevinski i drugi otpad. Nakon sakupljanja nekoliko tona odpada, koji je potom bio propisano zbrinut, pod stručnim vodstvom udruge BIOM organizirano je promatranje ptica za sve okupljene.