Lions Grand prix - održano izlučno natjecanje REGIJE SJEVER

LionsHR Adminis... 26 ožujka, 2015 - 21:48

Prednatjecanje za XXI. Međunarodno natjecanje glazbene mladeži – Lions Grand Prix za Regiju Sjever, održano je 25.03.2015. godine u dvorani Hrvatskog Društva Skladatelja, Berislavićeva 9 u Zagrebu.

Prijavila se 21 natjecateljska skupina sa ukupno 40 izvođača – natjecatelja. Uspješno ih je bilo 13, koji ulaze u finale na završnom natjecanju LGP-a  u Rijeci od 09.04. – 11.04.2015. godine. Prijavili su se natjecatelji iz glasovira 2 kandidata, harmonika 1 kandidat, violina 3 kandidata, flauta 1 kandidat, saksofon 2 kandidata, brač 1 kandidat, gitara 2 kandidata, violončelo 3 kandidata, međutim pojavilo se nekoliko skupina kao: duet – flauta brač, klavirski trio, duo - violina gitara, orkestar gitara (14 izvođača) i međunarodni trio – glasovir, violina i violončelo.

Ocjenjivački sud sud u sastavu: prof. Tonko Ninić, predsjednik; prof. Snježana Bojanović Stanislav, član; prof. Georg Draušnik, član; prof. Katarina Krpan, član; Josip Nalis, ravnatelj koncertne direkcije Zagreb; prof. Zlatko Stahuljak, član i prof. Đuro Tikvica, član, imali su veoma težak zadatak ocijeniti sve natjecatelje, jer je LGP posebno zahtjevan za ocjenjivački sud. Istovremeno se ocjenjuju natjecatelji po svim godištima do 21 godine života, kao i sve instrumente, od pojedinačnog natjecatelja do orkestara različitih sastava, kao dueti, trija, kvarteti i drugo.