Lions club Poreč - Host family Gutbier - Vidović

LionsHR Adminis... 5 rujna, 2015 - 08:57

Od naše članice Snježane Gutbier-Vidović dobili smo jedno lijepo izvješće koje zaslužuje objavu:

Od 19.07. do 26.07. (28.07.) smo bili Host family, te smo ugostili dvoje mladih studenata:

Shireen Saad (18 god.) iz Izraela i Roy van der Vegte (21 god.) iz Holandije.

U nedjelju, 19.07 smo otišli do Kampa mladih u Puli, da bismo dovezli naše goste.

Brzo se pokazalo da su ti mladi ljudi jako zainteresirani za hrvatsku kulturu.

Zajedno smo posjetili jedan klavirski koncert u Eufrazijani u Poreču, Koncert Gitara i more u Bazilici Sv. Marije od mora u Vrsaru, zatim festival uličnih umjetnika u Novigradu.

Najljepše izlete smo napravili za Roč i Hum. Mladi ljudi su se oduševili najmanjim gradom na svijetu., kao i cijelom Istrom.

Nakon dolaska sa kupanja su oni nas oduševljavali: Roy nam je, kod svake prilike, priređivao male koncerte gitare (koju jako dobro svira), a Shireen nas je upoznala sa njenom domaćom kuhinjom (koja je izvrsna). Ostavila nam je i par odličnih recepata, pa jedne prilike možemo organizirati veće zajedničkog kuhanja na izraelski način i sa našim LC.

Shireen je od početka imala želju da nauči slikati ulje na platnu, što je između svih ostalih doživljaja čak i uspjela napraviti, tako da je za Izrael ponijela jednu malu uljanu sliku, koju je sama naslikala.

Par dana prije nego su trebali putovati natrag, stigao je paket iz Izraela. Jako nas je dirnulo, jer su se unutra nalazile delicije iz Nazareta, koje su Shireenini roditelji poslali na našu adresu, da se počastimo.

Tih desetak dana su jako brzo prošli i bilo nam je svima jako lijepo iskustvo.

Shireen i Roy su bili oduševljeni Hrvatskom i misle da će ponovo doći u posjetu, a nas su srdačno pozvali kod sebe u goste.

Nama je to bilo prvi put da smo preuzeli ulogu Host family, ali smo sigurni ne i zadnji.

Florian, Matthias i Snježana Gutbier-Vidović