LIONS CLUB POLYTEHNIC / ČLANOVI NAJMLAĐEG RIJEČKOG LIONS KLUBA DARIVALI KRV

LionsHR Adminis... 20 veljače, 2015 - 18:21

U fokusu stariji, bolesni i nemoćni

Novoosnovani LIONS CLUB POYTEHNIC Rijeka organizirao je na Zavodu za transfuzijsku medicinu KBC-a Rijeka dobrovoljnu akciju darivanja krvi.

Ovaj najmlađi Lions Club u Rijeci, sastavljen uglavnom od studenata Sigurnosti na radu Veleučilišta u Rijeci, osnovan je krajem listopada prošle godine. Kako je jedan od osnovnih ciljeva lionizma djelovanje namijenjeno općim koristima te posvećivanje posebne pažnje starijim, bolesnim i nemoćnim ljudima, zaštiti djece, mladeži i obitelji, prve akcije upravo su orijentirane prema ovim grupama naših sugrađana. Tako je pokrenuta i ideja o akciji darivanja krvi, jer je već sada u članstvu udruge dvanaest aktivnih darivatelja, od kojih se jučer na akciju odazvalo devetoro, ističe Ozren Gruičić, dodajući kako je osnova djelovanja udruge u osobnom doprinosu zajednici, primarno slijepim i slabovidnim osobama, a sve pod motom "We serve !" (služimo). Lions Club Polytehnic Rijeka danas broji 19 članova, a kao neke od programa za ovu godinu ističu uređenje ordinacije psihologa u Dječjoj bolnici Kantrida (farbanje i nabavka namještaja), planirano u ožujku, Charter night i bratimljenje s Lions Clubom Treviso (Italija) u hotelu Jadran u Rijeci kao i kupovinu robota (didaktičkog učila) za udrugu DOWN, oboje u travnju, te sudjelovanje u programu "Wings for life world tour" u svibnju. Neke od akcija koje su več organizirali bile su sadnja bijelih ruža ispred doma za starije osobe u Delnicama, prikupljanje pelena za inkontinenciju za hospicij na Kozali i prikupljanje dječjih igračaka za Dom Ivana Brlić Mažuranić.

S.Gašpert

objavljeno u Novom Listu, 20. 02. 2015.