Lions club Osijek - tradicionalne nagrade studentima

LionsHR Adminis... 23 prosinca, 2015 - 06:59

Lions club Osijek -  tradicionalne nagrade studentima

Lions club Osijek, jedan od najstarijih hrvatskih Lions klubova, osnovan 1992. godine, uz višegodišnje uspješno humanitarno djelovanje, još prije točno 20 godina prepoznao je značenje razvoja i unapređenja znanosti, kao jedne od osnovnih premisa budućeg razvitka i novih dostignuća u različitim oblastima gospodarstva i sveukupnih društvenih aktivnosti. Ljudski potencijali pri tome su od iznimne važnosti, pa je i logički zaključak osječkih Lionsa bio okretanje prema mladim i perspektivnim ljudima – u ovom slučaju najboljim studentima Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“. U proteklih, dakle, 20 godina, uključujući i ovu, u predbožićnom ozračju, nagradili smo zajedno s Lions klubovima Đakovo i Slavonski Brod, te posljednje dvije godine i s osječkim Lions clubom Mursa, više od 320 mladih ljudi, od kojih su mnogi već danas zapaženi i priznati stručnjaci u tvrtkama i institucijama, u kojima su započeli svoju životnu i radnu karijeru nakon uspješnog studija.

Članovi Lions klubova Osijek, u suradnji s Lions klubovima Đakovo i Mursa, posebno su ponosni na činjenicu da ovim svojim projektom, koji je uz brojne druge aktivnosti ovog – jednog od najaktivnijih Lions klubova u  Hrvatskoj – zasigurno stožerna aktivnost i predstavlja nedvojbeno vrlo prepoznatljivi angažman osječkih i đakovačih 'lavova' i 'lavica' u našem Distriktu.

Ovogodišnja jubilarna svečanost održana je 22. prosinca, već po tradiciji, u auli Rektorata Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“, u nazočnosti tri pastguvernera iz ovoga Kluba – Antuna Tucaka, Šime Nevidala i Radoslava Galića, predsjednika Regije 'Istok' Damira Šterjeva, predsjednice Zone I. u Regiji ' Istok' Mirjane Pajić, te predsjednika Lions klubova Mursa i Đakovo Vesnice Mlinarević, odnosno Drage Kakaša. Svečanom ozračju pridonijelo je i prisustvo rektora Sveučilišta prof.dr. Željka Turkalja, zajedno s dekanima fakulteta i pročelnicima odjela svih 17 sastavnica osječkoga Sveučilišta. Svečanu podjelu priznanja najboljim studentima otvorio je predsjednik Lions cluba Osijek Neđeljko Knežević, a o jubileju – 20-godišnjem nagrađivanju najboljih studenata govorio je jedan od inicijatora ovog projekta PDG Radoslav Galić. Na kraju svečanosti, nadahnutim riječima obratio se skupu i rektor Sveulišta prof.dr. Turkalj, istakavši suradnju akademske zajednices osječkim, brodskim i đakovačim Lionsima kao izvanredan primjer stimuliranja budućih mladih stručnjaka.

Ovogodišnji laureati su sljedeći studenti: VEDRANA VDOVJAK, studentica Ekonomskog fakulteta, IVAN GLAVOTA, student Elektrotehničkog fakulteta, TIHANA KUJEK, studentica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, DAMIR SEKULIĆ, student Filozofskog fakulteta, HELENA-ENA HABIJANIĆ, studentica Građevinskog fakulteta, IVANA BOŽIĆ, studentica Medicinskog fakulteta, MONIKA JAKOBOVIĆ, studentica Poljoprivrednog fakulteta, JOVAN VLAOVIĆ, student Pravnog fakulteta, TENA TARNAI, studentica Prehrambeno-tehnološkog fakulteta, MIRNA OSTROŠIĆ, studentica Umjetničke akademije, KATARINA PEHARDA, studentica Odjela za biologiju, SVETLANA VESELINOVIĆ, studentica Odjela za fiziku, MAGDALENA DAMJANOVIĆ, studentica Odjela za kemiju, SILVIJA LAZANIN, studentica Odjela za kulturologiju, KRISTINA NIKOLIĆ, studentica Odjela za matematiku, MARKO IVANČIČEVIĆ, student Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu i IVAN KOCIĆ, student Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu.

U ime nagrađenih studenata toplim riječima Lionsima se zahvalila studentica Građevinskog fakulteta Helena-Ena Habijanić. – š.