LIONS CLUB OSIJEK - PONOVNO NAGRAĐENI NAJBOLJI STUDENTI

LionsHR Adminis... 31 prosinca, 2014 - 11:17

Članovi Lions cluba Osijek zajedno sa članovima Lions klubova Đakovo i Slavonski Brod, a u ovogodišnjoj akciji priključile su im se i članice Lions cluba Mursa, ponovno su nagradili najbolje studente završnih godina studija sa svih 17 sastavnica Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“ iz Osijeka. Svečanost dodjele nagrada obavljena je već po tradiciji u auli Rektorata osječkoga Sveučilišta. Nazočne je pozdravio i čestitao ovogodišnjim laureatima predsjednik Lions cluba Osijek Zlatko Jurić, naglasivši pri tome da su Lionsi ustanovili ovu nagradu prije točno 20 godina i u tom razdoblju nagradili više od 300 najboljih studenata. Posebno se zahvalio članicama LC Mursa, koje su se ove godine uključile u ovu doista pažnje vrijednu akciju s osiguranjem određenih sredstava za nagrade studentima. Potom se prigodnim riječima skupu obratila i aktualna past guvernerica Nada Arbanas. Na kraju svečanosti, kojoj su prisustvovali i past guverneri – članovi LC Osijek Antun Tucak i Radoslav Galić, te dužnosnici Kabineta guvernera Distrikta 126, predstavnici osječkih Lions klubova, zatim rektor, prorektori i dekani fakulteta Sveučilišta „J.J.Strossmayera“, skupu se nadahnutim riječima u ime akademske zajednice obratio i rektor osječkog Sveučilišta prof.dr.sc. Željko Turkalj, zahvalivši pri tome osječkim, đakovačkim i slavonskobrodskim Lionsima na činjenici da trajno njeguju ovakav oblik stimuliranja budućih akademskih građana, koji bi trebali biti pokretačka snaga razvoja i napretka slavonskoga gospodarstva, znanosti i kulture..

Na kraju, evo i ovogodišnjih laureata: Matea Marijanović (Ekonomski fakultet), Hrvoje Jukić (Elektrotehnički fakultet), Leona Kolak (Fakultet za odgojno obrazovne znanosti), Danijel Vilček (Filozofski fakultet), Adriana Cerovečki (Građevinski fakultet), Jakov Milić (Medicinski fakultet), Toni Kujundžić (Poljoprivredni fakultet), Izabela Justament (Pravni fakultet), Zvonimir Katalinić (Prehrambeno-tehnološki fakultet), Selma Mehić (Umjetnička akademija), Milorad Zajlić (Odjel za biologiju), Hrvoje Miloloža (Odjel za fiziku), Lea Mandić (Odjel za kemiju), Dino Sić (Odjel za kulturologiju), Ivana Bacelj (Odjel za matematiku), Tea Reponj (Katolički bogoslovni fakultet, Đakovo) i Boris Panić (Strojarski fakultet, Slavonski Brod). – š.