LIONS CLUB OSIJEK POKROVITELJ TURNIRA SLIJEPIH I SLABOVIDNIH

LionsHR Adminis... 6 prosinca, 2015 - 22:31

Članovi Lions cluba Osijek ove su subote nastavili prije više od dva desetljeća uspješno uspostavljenu suradnju sa slijepima i slabovidnim osobana iz Osječko.baranjske županije. Ovoga puta prihvatili su pokroviteljstvo nad jednom sportskom manifestacijom – turnirom u pikadu i kuglanju za slijepe i slabovidne osobe, čiji je organizator Športska udruga slijepih „Svjetlost“ iz Osijeka. Uz prihvaćanje ovogodišnjeg pokroviteljstva nad spomenutim turnirom, Lionsi iz LC Osijek odlučili su u svoje stožerne projekte upisati i ovu aktivnost kao trajni projekt Kluba.

Na kultnoj osječkoj kuglani na Pampasu, uz svjetski poznato strelište, na turniru su nastupili slijepi i slabovidni natjecatelji iz Mađarske, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Prigodom skromne svečanosti otvaranja ovog zanimljivog natjecanja najprije je sve sudionike pozdravio u ime Športske udruge slijepih „Svjetlost“ Stojan Bjelajac. Turnir je u ime pokrovitelja otvorio aktualni predsjednik LC Osijek Neđeljko Knežević. U kratkom obraćanju nazočnima, Knežević je istakao kako je briga o slijepim i slabovidnim osobama jedan od inicijalnih projekata Lions Internationala, pa tako – posve razumljivo – i našega Kluba. Susret slijepih i slabovidnih sportaša triju država, naravno poslije sportskog dijela programa, okončan je ugodnim zajedničkim druženjem i stvaranjem novih prijateljstava. – š.