Lions Club Novi Marof organizirao Noć Lionsa

LionsHR Adminis... 1 srpnja, 2015 - 21:58

Lions klub Novi Marof je 26. lipnja organizirao Noć Lionsa, humanitarno druženje povodom proslave četvrte obljetnice potvrdne svečanosti Kluba koje se odvijalo u prekrasnom zdanju Kulturnog centra Ivan Rabuzin u Novom Marofu.

Službeni dio započeo je inspirativnim videom koji je sve okupljene potaknuo na razmišljanje o spremnosti na pružanje pomoći bližnjima. Gosti ovogodišnje Noći Lionsa svakako su na pozitivan način mogli prepoznati u toj ideji, budući da su kupnjom ulaznica i tombola pomogli u prikupljanju sredstava za dvojicu novomarofskih studenata koji su suočeni sa ozbiljnim problemima s vidom koje im otežavaju izvršavanje studenskih obaveza. Silvio je student 3. godine Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu sa dijagnozom visoke slabovidnosti. Nino je uspješan apsolvent na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, a ima urođeni glaukom zbog čega je od četvrtog razreda osnovne škole počeo gubiti vid. Sada je slijepa osoba.

Uz najvažniji, humanitarni značaj, Noć Lionsa pružila je priliku članovima i prijateljima Kluba da prisjete aktivnosti u protekloj godini, u kojoj je Klub vodio Tomislav Uroić. Izrazivši zadovoljstvo odrađenim akcijama i postigućima Kluba, on se okupljenim članovima i simpatizerima zahvalio na angažmanu i podršci, nakon čega je predao predsjednički lanac novom predsjedniku, Draženu Purgaru. Dražen je na izbornoj Skupštini u travnju dobio predsjednički mandat te će zajedno sa novim tajnikom, Matijom Harmicarom, voditi klub u narednih godinu dana.

Oba su predsjednika najavila bogatu Lions godinu, a osim tradicionalnih akcija i projekata koji Lionsi sustavno provode u lokalnoj zajednici, ove će se jeseni u njihovoj organizaciji u Novom Marofu po prvi puta održati cjelovečernji koncert u sklopu Varaždinskih baroknih večeri, koji će također biti humanitarnog karaktera. Gostovanje talijanskog mandolinskog ansambla Maura Squillantea s francuskim programom „Il finto Pariggino“ u kasnobaroknom dvorcu Erdödy najavio je osobno ravnatelj VBV prof. dr. Davor Bobić.

Klub tijesno surađuje sa drugim klubovima u Regiji, čime su posebno zadovoljstvo izrazili Mirjana Čusek-Slunjski, predsjednica zone III regije Sjever te Nikola Plavec, uverner hrvatskog Lions Districta u vrijeme osnivanja LCNM, koji je Klubu uručio i Guvernerovo priznanje za ostvarenja u protekloj Lions godini.

Službeni dio završio je sjajnim nastupom varaždinske sopranistice Valentine Geci te simpatičnim skečom novomarofske dramske skupine Žutokapice. Nakon toga su se gosti preselili na terasu Kulturnog centra, gdje se program odvijao do dugo u noć uz svirku glazbenog sastava Trnje Live Acoustic.

Novomarofski Lionsi ovim putem zahvaljuju svima koji su se na bilo koji način uključili u ovo humanitarno događanje te pozivaju sve članove lokalne zajednice da ih podrže u njihovom daljnjem radu.