LEO Marija Repalust sudjelovala je na Europskoj konferenciji Lions Questa

LionsHR Adminis... 10 veljače, 2019 - 15:28

LEO Marija Repalust, koordinatorica Distritka za Lions Quest Program, sudjelovala je na godišnjoj Europskoj konferenciji u Varšavi.

Lions Quest europski sastanak okupio je 86 ljudi iz 30 zemalja s ciljem razmjene iskustava i informacija o različitim implementacijama ovog programa kojemu je temelj poticanje socijalno-emocionalnih kompetencija kod djece i mladih.

Samopouzdanje, odgovornost, upravljanje emocijama, rješavanje konflikata, djelotvorna komunikacija, bolje promišljanje i postavljanje ciljeva, odupiranje negativnim pritiscima vršnjaka, donošenje dobrih odluka i mnoge vještine tog tipa danas su, vise nego ikad ranije, neophodne za suočavanje sa izazovima u društvu.

Rezultati implementacije LQ pokazuju statistički značajne rezultate u vidu smanjene upotrebe alkohola, droga, pušenju i vršnjačkom nasilju kod učenika koji su sudjelovali u programu, zbog čega je on prepoznat od strane UNODC-a te se potiče njegovo korištenje kao preventivnog programa.

Vise od 17,500,000 učenika u 105 zemalja svijeta raste uz pomoć ovog programa, a napokon je došlu vrijeme i za mlade u Hrvatskoj!

Lijepo je biti dio ove organizacije koja prepoznaje i ulaze u ono najvrijednije. Hvala Lions Hrvatska i LEO District-126 Hrvatska koji podupiru ovaj program, sto je ključno za njegovu održivost u narednim godinama.

Krećemo!