LC "Zrinjevac" pomaže maloj Tonki sredstvima za operaciju od sindroma moyamoya

LionsHR Adminis... 12 veljače, 2016 - 08:37

LC „ZRINJEVAC“ POMAŽE MALOJ TONKI

Članice LC „Zrinjevac“ su 2. veljače 2016. održale svoj redovni sastanak u veselom ozračju pod maskama, nakon kojeg je nastavljeno druženje sa gošćama, sestrama iz LC Grič i dragom gričankom Sanjom Opačak.

Primjenjujući i ovog puta slogan našeg Guvernera ,Sluzenje i druzenje', članice su prikupile oko 2000,00 kn za kupnju pokladnica koje će 9. veljače darovati potrebitima i korisnicima Pučke kuhinje na zagrebačkom Kaptolu te udruzi Mali zmaj. Članice su donijele odluku da će iznosom od 1.000,00 kuna pomoći u snošenju troškova smještaja male Tonke Jerković, koja boluje od neurološkog poremećaja - sindroma moyamoya te će sredinom veljače biti povrgnuta operaciji u Međunarodnom centru za liječenje moyamoya bolesti u Zurichu.

Podršku ovom druzenju i služenju dale su sve članice klubova Zrinjevac i Grič kao i nazočne predsjednice Zona I i II Regije sjever: Rebeka Mesarić Žapčić i Vesna Boinović Grubić i dragi Rotary gost g. Matić. Tom prigodom dogovorena je buduća zajednička humanitarna akcija – koncert u organizaciji nekoliko Lions i Rotary klubova za stipendiranje talentianine mlade flautistice.

Druženje je proteklo u veselom ozračju potpomognuto dokazanim prijateljem Lionsa g. Damirom Purgarom koji se svojim maskiranom izvedbom i donacijama ugodno iznenadio sve nazočne lionsice.

Služenje i druženje svima.